| Kairaa a întrebat:

De ce atunci când te uiți în oglindă te vezi foarte frumos|frumoasă și cand iti face cineva o poza pari electrocutat? laughing) Adică când mă uit în oglindă și cand vreau să-mi fac un selfie arăt la fel dar atunci când cineva îmi face o poză, nici nu stiu cum sa stau si ies oribil. Sunt unii care spun ca să-ți faci un selfie si sa inversezi poza...asa te văd oamenii. E adevărat?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Arăți ca în oglindă, nu ca în poză.

| mentholinks a răspuns:

Oamenii te vad cum esti in poza fara sa o inversezi. Oglinda inverseaza stanga cu dreapta si de aceea arati altfel in oglinda si altfel in poza.

| RKBlue a răspuns:

Oglinda te arata inversat.
Tu esti obisnuit sa te vezi in oglinda.
Cand te uiti intr-o poza cu tine, te vezi exact cum te vad ceilalti.
Deci, de fapt nu arati naspa, ci te vezi intr-un mod diferit fata de cel in care te vezi de obicei.