| chocolatedream a întrebat:

Cum sa fac sa-mi creasca parul mai lung?(fara ulei de ricin)

5 răspunsuri:
| chels95 a răspuns:

Trebuie sa mananci sanatos, mai ales banane(cel putin una pe zi).

| maftei a răspuns:

Pai de ce fara ulei de ricin daca ajuta foarte mult la par, mai ales ca a-l face si mai gros si rezistent.Si sincer ca parul sa creasca repede nu ai cum, trebuie sa ati pui extensii daca nici ulei nu doresti sa folosesti cu toate ca ajuta foarte mult

| Morena30 a răspuns:

Pentru un par sanatos si lung trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa care consta in multe vitamine (fructe legume etc) si bineinteles trebuie sa folosesti balsam de par ori ulei de masline(ti-l recomand deoarece si eu il folosesc). Uleiul de masline se aplica precum un balsam dar apoi parul trebuie clatit cu apa din abundenta si apoi cu sampon.La final vei avea un par matasos si sanatos(bineinteles acest lucru va determina cresterea parului)

Ti-am fost de ajutor? Daca da, astept funda love strucklove struck

| BlackCatGirl a răspuns:

Nu stiu daca e adevarat sau nu dar am auzit ca daca iti prinzi parul in codite o sa iti creasca mai repede (nu am incercat). Cica o fata si la prins in multe codite si ia crescut in nu stiu cat timp ( nu prea mult).

| DiiaDiia_9786 a răspuns:

Este o reclama la TV cu samponul Nivea pentru cresterea parului.Foloseste`l si vezi ce rezultate da.Dar nu tine totul numai de sampoane, ci si de o alimentatie corecta. Sper ca ti-am fost de folo. FUNDA? xD