| Buburuza2306 a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi creasca parul? Inafara de ulei de ricin sau altele.. Funda!

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt la Plafar sampoane pe baza de petrol. Petrolul este foarte bun pentru cresterea si imbogatirea podoabei capilare. Bineinteles ca este foarte eficienta si masca de par cu galbenus de ou cu ulei de ricin, de masline, vitamina A, E.

| Motanime a răspuns:

Stiu ca pare ciudat dar, parul creste mai repede daca il tai putin, nu te astepta ca dupa ce l-ai taiat iti va creste imediat cu timpul vei observa.

| tmteo a răspuns (pentru Motanime):

laughing)taci ma, ea vrea sa i creasca nu sa chelesca... dar bine ca nu i-ai zis sa se rada in cap //////si i creste laughing)

| Motanime a răspuns:

Eu nu am zis sa se rada in cap geniule am zis sa si-l taie putin, pentru ca stiu ca metoda asta merge happy

| tmteo a răspuns (pentru Motanime):

Nu i creste ma mai repede, ce ai,gandeste-te si tu putin, nu ajunge la radacina ca sa isi faca efectul, il doar taie atata tot,ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, doar ca trebuie sa astepte ceva in plus sa recupere si parul taiat... ai putea face o comparatie intre barba, daca eu imi tund un pic din barba, imi creste mai repede, sau daca ma barbieresc pana la piele, cat mai des?

| Buburuza2306 explică (pentru Motanime):

Ai dreptate... Daca tai putin din par elimini partea tocita astfel parul se regenereaza si creste mai frumos si mai repede... stiam asta big grin

| Motanime a răspuns:

Multumesc ca macar tu esti de acord cu mine.