| crazy_girl a întrebat:

Cum poti sa-ti lasi unghiile lungi fara sa se rupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Mai exista raspunsuri pe aceasta tema. chiar complete... cauta...

| mioara a răspuns:

Foloseste o solutie de la farmacie tratament pentru unchi cu vitamina b6 timp de 2 saptamani.

cami
| cami a răspuns:

Nu stiu de ce, dar eu reusesc mereu, si pe deasupra sunt putin si invidiatahee hee
Cresc, singure. Nu fac absolul nimic sa ajustez la cresterea lor. Cred ca mai depinde si de modelul, si structura unghiei.intotdeauna eu am hiba de a ma uita la mainile oamenilor[parca dupa maini, degete, unghii, imi dau seama de caracterul lor], si de aceea zaresc tot felul de modele.mai micute, mai lunguete, etc.
Lasa-le o perioada fara sa le rozi si le mai taia din carne. Vei vedea ca astfel, vei avea o manichiura de invidiat tongue

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Si mie imi cresc unghiile dar cand le am asa mai marii se mai gaseste cate una sa se rupa am auzit cu uleiul sa bagii unghiile in ulei acela fiind caldutt

| Moneyandfame a răspuns:

Intrebarea asta ma seaca si pe mine de atat amar de vreme...

| izh56 a răspuns:

Foloseste lac de unghii si nu se vor rupe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miha
mie imi cresc unghiile destul de lungi dar de multe ori mi se rup as vrea sa va spun ca la scoala colegele se mira sau ma invideaza eu nu sunt suparata pe ele deoarece nu cred ca fac asta din intentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor pentru a lasa unghiile mari fara sa se rupa bagati degetele in ulei caldut sau luati zeama de la castravetii acri puneti-o in farfurie si bagati de getelea in ea. la mine a avut efect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un tratament, poate unghiile tale au o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghiile trebuie protejate si sa nu facu treaba daca iti vrei unghiile lungi sunt alexandra am 10 ani si am unghiile ingrijite si foarte lungi de 3 cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tot eu Alexandra si iti doresc sa ai unghii ingrijite si lungi si in acest moment unghiile mele sunt lungi si ingrijite dar imi e greu sa scriu pe net cu aceste unghii te pup pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt alexandra si iti spun date cu lac cu multe vitamine de acela am si eu si am unghiile lunghi de 3cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu sunt alexandra si am unghiile de 3 cm si stii ce am facut? sa stii ca am 10 ani si am facut sa creasaca mai repede; sa nu ma murdaresc sa nu fac treaba sa nu ma joc cu bobi si am mers la tratamente ok pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt si eu nici, eu nu pot sa imi las unghiile mari mi se rup imediat, si am obiceiul sa le tai din carne sau sa le rod

| capricc a răspuns:

Citeste asta cap coada http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/ daca nu gasesti o solutie cosmetica atunci poate fi o carenta din alimentatie...