| Ingrid003 a întrebat:

Cum sa ma epilez pe burta si pe sani?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Nu iti recomand sa faci asta dar daca chiar te deranjeaza, fa-te cu ceara: cu benzi din acelea sau iti cumperi aparat din acesta: http://www.tpb.ro/......pilat.html (sunt exact acelea din saloanele de cosmetica). Eu am cu 3 incalzitoare (tot de acolo de pe site, aprox 4-5 milioane) dar a meritat fiecare banut. Din cand in cand imi mai comand cate 20 de flacoane de ceara dar stau linistita stiind ca ma pot baza oricand pe aparat. Si plus ca te poti faci peste tot in afara de inghinal.
Sper sa te ajute.

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu iti recomand sa te epilezi pe nici una din zone deoarece amblele sunt extrem de sensibile, daca te faci cu bigu in 2 zile o sa ai tufa pe tine, cel mai bine decoloreaza parul din acele zone cu apa oxigenata si astfel nu o sa se mai vada.

| MeGustaaaaa a răspuns:

Cu big`u happy

| anss23 a răspuns:

În niciun caz să nu foloseşti lama pentru zonele acestea, cel mai bine ar să decolorezi părul de pe burtă şi de pe sâni.
http://iheartcolorz.wordpress.com/......-l-strici/

| BombonicaXD a răspuns:

Bine ca esti tu tare normala...

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Nu iti recomand sa te epilezi acasa pe sani pentru ca sunt foarte sensibili! Dar te poti duce la salon, acolo se pricep ei mai bine. Pe burta te poti epila cu crema, insa apoi se va vedea foarte urat. Pentru putin puf, eu zic sa nu te distrugi, va arata urat cand vei merge la o piscina, la mare etc. Fundita? happy

| funditapapion a răspuns:

Eu zic mai bine sa nu o faci daca il vei epila va arata naspa oricum nu se vede din avion ce ai tu pe burta si pe sani!