| colorfullbubble a întrebat:

Cate sedinte de solar sunt necesare pentru a deveni vizibil bronzul, tinand cont ca am tenul mai inchis la culoare? Cat timp trebuie sa stau? Cat tine acest bronz?
ps. scuzati categoria

1 răspuns:
| iiSceneXX a răspuns:

Incearca sa stai tot mai mult de fiecare data. Incepand cu maxim 3 minute se poate ajunge pana la 9-10 minute. Ai grija sa nu te arzi totusi. Si depinde de piele in cat timp se vede. Depinde tot de piele cam cat timp rezista bronzul. Foloseste crema care fixeaza bronzul, incearca daca vrei sa-l definesti calumea si crema autobronzanta *dar doar putina si cu mare bagare de seama *. Totusi, iti spun ca solarul nu e deloc sanatos. Tu stii ce vrei sa faci, dar mai bine te-ai bronza la soare, cu bere, unt de cacao sau ulei de masline. E incomparabil happy