| LiLu a întrebat:

Cum sa scap de cosuri?

Răspuns Câştigător
150 răspunsuri:
| MADALINAAAA a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. a fost cea mai urata perioada din viata mea. zyneritul e bun doar in perioada in care il folosesti.pe urma cosurile reapar.eu sincer, am folosit multe creme acneeice, dar fara rezultat pe moment. abia dupa 2 ani mi-au trecut... spala-te foarte des pe fata, sa nu le storci pentru ca astfel se vor infecta si vor aparea mai multe.chiar daca te tenteaza.incearca si nivea visage young clean deeper.eu il folosesc pentru a controlo cosurile, sa nu mai apara. aa si.antibioticele m-au ajutat. ia oxacilina sau biseptrim.sunt bune pentru infectii, curatand sangele.succes! pupix

| zuzu. a răspuns:

Pai acum nu stiu unde locuiesti dar sfatul meu e sa te duci la un dermatolog din zona unde locuiesti eu asta am facut si in cateva luni miau disparut complet si nu mai revine aceasta,, boala'' dar toata chestia este sa te ingrijesti mai mult sa te speli bine pe fata cu un sapun,, de lux'' ca sa zic asa cu sulf si sa ti un regim de cateva luni ca daca urmezi ce ti-am zis nu cred ca mori deci succes in eliminarea prostiei asteia de pe fata sau de pe corpbig grin

| Georgyana98 a răspuns:

Si eu aveam tot asa,

inainte nu consumam apa ci numai sucuri cu aciduri din astea si am tot citit si am renuntat de tot la suc si de acum o luna beau numai apa big grin nu mai am deloc cosuri, aaaa si mai folosesc niste servetele(cand imi iesse vreun cos ma dau si a doua zi nul mai am) numai ca mi le-am cumparat din spania, sunt ffff bune, cand plec in romania am sa-mi cumpar vreo 3 cutii sa le am, si costa numa 3€ cutie cu 60 de servetele, se numesc ERIDOSIS ca poate ai pe cineva acolo si iti trm

| Ruxy_3928 a răspuns:

Cel mai sigur e sa nu le spargi deoarece atunci cand le spargi rupi radcina in 2 si se mai fac 2 langa plus ca se si inrojejte si ramane urma. incearca sa le dai cu spirt si totul o sa fie ok nu ai nevoie de cine stie ce.

| sw33tgirl a răspuns:

Spalate des pe fata su apa si sapun si nu-ti iti atinge cosurile

| PaulLa_3183 a răspuns:

Buna LiLu! Si eu am cosuri si as dori, daca se poate sa-mi spui si mie care din raspunsurile de mai jos te-a ajutat. Ms.

| Teardrop:] a răspuns:

Te sfateuiesc sa flosesti zynerit.eu ma folosit si mi-au trecut.si am auzit de la mai multe persoane ca este bun si ca da rezultate... daca nu iti trece mergi la medicul dermatolog.acesta iti poate recomanda cel mai eficent tratamenthappy

| gabitzza20 a răspuns:

Retin-A este cea mai buna crema care te scapa definitiv de cosuri daca te dai cu ea in continuu pe fese timp de 2 luni pe pilea curata o singura data pe zi cat sa acopere portiunea afectata.

| MeMyselfAndMeAgain a răspuns:

Ei bine vad ca toata lumea foloseste numai creme si prostii ei bine iti voi spune sincer desi nu cred ca vei lua in serios :foloseste urina ta de dimineata pentru ca e mai curata si trebuie sa imbibi un tampon pentru demachiat cu urina si sa iti dai in locul unde ai cosuri :este cel mai bun tratament il stiu de la bunica mea.stiu ca e chiar scarbos dar nu trebuie sa ramai cu ea pe fata. lasi urina sa actioneze cam 5 minute si dupa clatesti bine fata.iti zic eu ca vei scapa de cosuri!happy sper ca ti-am fost de ajutor si incearca chestia asta ca nai nimic de pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zynerit.simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se găsește la farmacie batoane speciale care usucă coșurile fără urme inestetice ale feței sau consultă un medic dermatolog.
Evită să pui mâna murdară pe față.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe noi fetele.ro si vei afla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un banc era: cum scapi de cancer
r:mori de sida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu folosesc tot zynerit ( ca si Diana) si chiar da rezultate sa sti...incearca sa vezi ce efecte are...eu sper sa dea rezultate si la tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca zinerit ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa maninci numai dulciuri o zi anume mai multa ciocolata si a 2 zi nu vei mai avea nici unul succes e simplu nu-i asa incearca si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca andreea98 are dreptate deoarece urina este foarte puternica si usuca cosurile eu nu am incercat k nu am avut probleme cu cosurile daca nu merge si partea cu urina incearca sa dai cu pasta de dinti sau cu suc de pepene rosu si dupa ce se usuca te speli pe fata. happy daca nu te ajuta asta nu stiu... dar nu iti da cu creme dai si bani degeaba pe ele si nu sti sigur daca te ajuta mai bine cea natural decat creme oh go on nu te ajuta cu nimic mai rau le inmulteste sper sa te ajute asta... pa'pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cateva cosuri sunt pur si simplu de la perioada de transformare suferita de corp dar ma dispera cred ca o sa incerc sa le spurc cu urina..maine dimilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa te speli pe fata cu apa si spun si dupa aia dai cu spirt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu crema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu crema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot cu zinerit am incerca si eu...si are dreptate den-Ysa...ar trebui sa te dai continu cu el ca sa ai un ten placut...acum depinde si de tenul tau...-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mai bine de un an ma confrunt cu accneea. Intr`un timp am scapat de ea dar mi-a lasat urme, iar vara aceasta mi-a revenit. Am mers la salonul doamnei Cora Dumitrescu[in Oradea ] (lucreaza de 61 de ani in domeniu si prepara singura creme pentru acnee) si in mai putin de o saptamana am scapat aproape in totalitate de cosuri si de urmele lasate de acestea. Sunt foarte multumita. Tratamentul consta intr-o solutie cu care dai seara pe toata fata si o crema cu care dai dimineata doar pe cosuri si pe urme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate in fiecare zi pe fata happy dimineata si seara. Ai grija sa folosesti un sapun bun. Nu "deranja" cosurile pentru ca ti se vor face mai mari.
eu doar ma spal pe fata corect si nu pun mana murdara pe fata
si nu am aproape nici un cos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu singura nu stiu ...am foarte multe pe fata si nu pot scapa de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of Te duci la dermatolog asta stie toata lumea Frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu ceai de musetel sau cu ou.In nici un caz nu le stoarce deoarece se inmultesc.Nu mai folosi farduri ...cremele nu sunt chiar asa bune mai tare iti strica tenulwinkingsi zyneritu este bun dar nici chiar asa straight face folosesc mereu dar nu se vede nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.radiovip.bleu.ro/live.m3u