| diana_6879 a întrebat:

Cum sa scap definitiv de punctele negre prin metode naturiste incercate si de voi va rogg mullt sa ma ajutati FUNDOAIE

4 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Fa de doua ori pe saptamana peeling cu fruct de kiwi pasat(se maseaza pe fata 4-5 min si apoi se clateste), apoi alica o masca de argila albastra amestecata cu zeama de citrice(lamaie portocala), curata fata dim si seara cu demachiant si toner, nu mai sta cu mainile pe fata si curata telefonul de 2 ori pe saptamana cu gel antibacterian

| Kittynika a răspuns:

Definitiv nu scapi niciodata.
Eu scap de ele pentru cateva zile in mai multe feluri:
1.Stau pe aburi cateva minute acoperita cu un prosop, apoi amestec suc de lamaie cu praf de argila(dupa ochi).Il lasa sa se usuce is ma clatesc.
2.Iar dupa baia de aburi amestec un albus de ou cu vreo 2-3 lingurite de faina de malai pun pe fata si las sa se usuce pe urma sterg cu un tifon apoi ma clatesc cu apa.
3. Dupa o baie de aburi iau un inel de aur(neaparat cica sa fie de aur), si dau pe punctele negre si ele iasabig grin
Dar trebuie sa te speli pe fata zi de zi pentru ca porii se astupa cu praf si de aceea apar punctele negre.decy pentru totdeauna nu o sa scapi de ele NICIODATA!
P.S.:Am uitat sa zic la masty, la sfarsit clateste bine fata cu apa rece rece ca sa se inchida porii.

| PaullaDeDe a răspuns:

Eu folosesc o solutie care este 95 % naturala numai 5 % este spirtul cumparat : solutia ustura putin daca ai rani pe fata dar face fata fina si fara cosuri pentru ca le usca.Stiu dupa mine.
Pentru solutie ai nevoie de : Rostopeasca, patlagina(minciuna), o frunza de aloe vera(sa fie de peste 2 ani planta), si spirt medicinal (sau rizelin)...cantitatile depind dupa cat vrei sa faci? Daca ai vreo nelamurire imi trimiti un mesaj si iti las ID meu

| pufosheniesiatat a răspuns:

Pai eu am o crema facuta intr'o farmacie cu laborator...nu scapi de ele asa repede dar cam intr'o luna se raresc