| sweety_2724 a întrebat:

Cum scap de cearcane? Nu stau mult in fata calculatorului ( aprox. 1-2 ore) pe zi, si dorm suficient de mult. Nu sunt obosita, dar in jurul ochilor sunt neagra. Nu stiu ce sa mai fac. Stiu ca sunt multe intrebari asemanatoare pe site, dar acelea am observat ca sunt doar din cauza oboselii si a statului in fata calculatorului.Si mai am o intrebare:Ce anticearcan ar trebui sa folosesc ca sa e ascunda perfect? Pls Help

13 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

XComprese cu infuzie de musetel"pliculete", se pune doua pliculete la 200 ml apa clocotita, se acopera vasul, se lasa 15 minute, apoi se inmoaie cateva comprese sterile si se aplica pe zonele afectate"foarte bune pentru cearcane"testate de minehee heelove struck

| MissD a răspuns:

Rondele de castraveti de la frigider pe ochi, sau cuburi de gheata bagate in batista sau comprese cu ceai de albastrele

daniela
| daniela a răspuns:

Atunci numai un fond de ten bun poate rezolva problema

| undercovergirl a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problema...numai ca am incercat o dieta pe baza de lichide care m-a ajutat foarte mult. Incearca sa bei peste 2 kg de apa pe zi si ceaiuri. Iti va disparea din negrul din jurul ochilor.

| anka a răspuns:

Mai multe studii clinice au pus in evidenta faptul ca, indiferent de modul in care il folosesti (bei sau aplici comprese), ceaiul verde are efecte extraordinare pentru frumusetea ta. Ca un prim exemplu, frunzele reprezinta un excelent exfoliant natural, conferindu-i pielii tale mai multa stralucire.

| Kqzu97 a răspuns:

Fa-ti rondele de castraveti si ia-ti o crema pentru. cearcane cu extract de cafea

| MADALINAAAA a răspuns:

Am aceeiasi problema ca tine, chiar am pus si eu mai demult o intrebare asemanatoare cu a ta, dar n-am rezolvat nimic paba cand am fost la medic, si mi-a spus ca asa mi-e configuratia, n-am ce face si sa ma duc la cosmeticiana.Mdaa.am incercat tot felul de anticearcane dar sincer, nu au avut rezultat.Acum am inceput sa ma resemnez cu ele.Mai pun gheata, si apoi ma dau cu mult fond de ten. cel putin le mai atenueaza.Succes!winking

| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca cu ceai de tei, pe cutie scrie ca e bun si pentru cearcane.Mai ales ca nu are cum sa-ti dauneze cu ceva ceaiul de tei, daca nu te ajuta la cearcane, te linisteste si te ajuta impotriva stresului.Sanatate

| sweety_2724 explică:

Nu functioneaza asa ceva, cel putin la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce culoare de piele aveti?

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si am un corector de la seventeen. Mi se pare foarte bun in combinatie cu fondul de ten.

| bionsecool a răspuns:

Nu cred ca anticercanul va acoperi in totalitate mai bine pemntru inceput curata-ti bine fata cu sapun dove si apoi fa-to o masca revitalizanta de fructe si cu timpul vor disparea dar fondul de ten este un ''anticearcam'' bun acopera orice bineinteles i-ati culoarea pieli tale.La multi ani!

| amalia11 a răspuns:

Pai mai bine du-te la un dermatolog altceva nu stiu sati zic ca eu am avut de la oboseala