| Hermaniona a întrebat:

Cum slabesc pana la vara cat mai rapid, pe langa miscare
si cam cat timp trebuie sa alerg pe zi (am banda de alergat)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe lângă mișcare trebuie să ai și o alimentație săracă caloric dar care să asigure minimul de nutrienți pentru buna funcționare a organismului.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| BubuLina999 a răspuns:

Tine ''post'' 5 zile pe saptamana, iar 2 zile pe saptamana mananca cu dulce insa moderat. ''postul''-fara produce animale, dulciuri si toate cele. chiar daca pare ciudat chiar functioneaza. prietena mea a slabit 2 kg pe saptamana cu ''postul'', hidratare, cateva exercitii fizice si ingrijire. asa poti face si tu. pe banda alearga in jur de 30-45 de minute pe zi. poti lua si pauze si nu uita de hidratare.

astea te vor ajuta!:* succes sa-ti atunci obiectivele si bucura-te de tine!:*

| BubuLina999 a răspuns (pentru BubuLina999):

A si cand mananci acele doua zile sau o zii cu dulce(depinde cum doresti) nu face excese. bucura-te de ''micile placeri'' intr-un mod inteligent. danseaza laughing ( si asta ajuta), plimba-te pe afara, bea ceaiuri verzi, dimineata un pahar caldut cu apa si lamaie stoarsa( face minuni)- inainte de micul dejun, mananca ciorbe si supe de legume, consuma salate ( imi place mult cea de varza laughing )...si seapa mananca mai putinica mancare si un mar :*

| mona a răspuns:

30 de minute sa alegi zilnic, pentru rezultate mai sigure incearca sa alergi si dimineata si seara si ai grija de alimentatia ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi pe o alimentaţie săracă caloric, evită prăjeli, grăsimi, alimente preparate industrial, consumă multe fructe, legume proaspete, minim 2 litri de lichide, multă mişcare în aer liber.
Te pup!