| mirela_1694 a întrebat:

Cum vi se pare fondul de ten calming effects de la avon? acopera cosurile? te iriti de la el? este bun pentru pielea mea sensibila? l-ati incercat vreodata? ce fond de ten imi recomandati de la avon? am un ten sensibil/normal si cateva cosuri:X:X

8 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Ti se potriveste fond de ten mat/matifiant, vezi care scrie asa pe tub sau "oil free", astea acopera cel mai bine cosurile. Eu mi-am luat de la Rimmel London cu 40 ron, sa stii ca merita. happy

| mistikk a răspuns:

Nu este bun de nimic ai cuvantul meu.iti incarca tenul si apoi. fata devine uleioasa este cel imi prost fond de ten.eu iti recomand cu incredere giordani gold sau affinitone

| francesca89 a răspuns:

Tre sa fie neaparat de la avon? incearca bourjois,e mai bun decat lorealu', de avon sa nici nu mai vorbesc, sunt cacaturi

| raluca1111 a răspuns:

Tenului meu nu se potriveste.Desi sunt reprezentanta la avon, iti dau un sfat sa nu l cumperi mai ales daca ai un ten gras, sensibil.o sa-ti dea o reactie de disconfort.O sa-ti simti tenul foarte incarcat! Ti-o spun din propria experienta

| raluca1111 a răspuns:

Iti recomand un fond de ten de la Maybelline, Affinitone happy sper ca te-am ajutat.

| Monica07 a răspuns:

Sincer am incercat mai multe fonduri de ten si ce acopera in totalitate orice si este foarte bun si recomand pentru piele sensibila e de la vichy dar este si mai scump acum alea de la avon mie nu prea mi-au placut mai ales ca trebuie sa pui cantitate mare ca sa acopere cat de cat

| paty23 a răspuns:

Iritaaaaa...incearca de la vycy sau loreal

| Avrika a răspuns:

Da e bun acopera cosurile l-am folosit si eu dar mai bine foloseste un tratament blackheand clearing, pore penetrating sau blemish clearing dar pentru cosuri e bun setul pore penetrating