| tzze a întrebat:

Da, iar am o intrebare, tot pentru fete. Am sprancenele destul de subtiri, nu foarte dese iar atunci cand ma pensez nu prea am ce forma sa le dau, fiind nevoie sa renunt la 2-3 fire rebele. Uneori mi se pare ca este un avantaj avand sprancenele asa de subtiri, dar parca as vrea totusi sa le indesesc. Ce parere aveti despre uleiul de ricin? (ca tratament pentru stimularea cresterii firului de par) Sau daca aveti alte idei pentru a obtine rezultatele dorite de mine? PS: nu vreau sa imi tatuez sprancenele, deci pica din start chestia asta.

Răspuns Câştigător
| kim26 a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bun, am folosit si eu, dar pentru gene. acum sa nu te astepti sa se indeseasca imediat,, dar incearca in fiecare seara. si un alt truc, poti sa iti creionezi sprancenele cu creion special,, o sa arate mai bine :* bafta

| tzze explică (pentru kim26):

Am incercat cu creionul, insa eu vreau sa imi schimb forma. In cam cat timp apar rezultatele? big grin

| kim26 a răspuns (pentru tzze):

3-4 luni. de depinde

| tzze explică (pentru kim26):

Ohohohhoho, o sa am ceva de asteptat. laughing) Multumesc frumos pentru ajutor! big grin

7 răspunsuri:
| adelinna21 a răspuns:

Uleiul de ricini este foarte bun.dar sa stii ca iti va intari si radacina si va durea un pic la pensat

| tzze explică (pentru adelinna21):

Ehh, stii doar cum se zice : baba sufera la frumusete. Cam asa o sa fiu si eu.

| adelinna21 a răspuns:

In cam o luna cam asa vei vedea rezultatele.acum depinde si de pilozitatea fiecaruia

| tzze explică (pentru adelinna21):

Am inteles. Merci frumos!