| justsmileTBH a întrebat:

Am sprâncenele cam rare. Cum aș putea să le fac mai dese? Ar merge cu uleiul de ricin?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Ulei de ricin pentru sprancene dese si uniforme

Tratamentele cu ulei de ricin pentru sprancene dau rezultate bune daca sunt efectuate des. Primele semne se pot observa dupa cateva aplicari. Sprancenele tale isi vor schimba aspectul, firele de par vor fi mai lucioase si vor incepe sa se inchida putin la culoare. Atunci cand te vei pensa, vei simti ca radacina s-a intarit.

1. Pune pe degetul aratator o picatura de ulei de ricin pentru fiecare spranceana. Se aplica in fiecare seara si se maseaza usor, de la baza catre coada sprancenelor, pentru a stimula cresterea firelor noi.

2. Prepara o solutie din ulei de ricin si vitamina E. Pune intr-un recipient 2-3 linguri de ulei de ricin si cateva picaturi de vitamina E si agita putin. Aceasta solutie se aplica in fiecare seara sau de cateva ori pe saptamana, pentru intretinere, cu ajutorul unei periute. Lasa solutia sa actioneze peste noapte.
Tratamente cu ulei de ricin pentru sprancene
Ingrijeste-ti sprancenele cu tratamente naturiste pentru a le reda aspectul sanatos si frumos. Pensatul excesiv sau anumite produse de machiaj pot sa afecteze sprancenele, de aceea este recomandat sa aplici tratamente pentru regenerarea si netezirea firelor de par.

Tratament cu ulei de ricin si ulei din samburi de struguri

Aplica inainte de culcare o solutie preparata din cateva picaturi de ulei de ricin si ulei din samburi de struguri. Maseaza usor linia sprancenelor si lasa tratamentul sa actioneze peste noapte. Uleiul din samburi de struguri este un ingredient minunat in mastile pentru par.

Masca pentru sprancene, cu ulei de ricin si miere

Ingrediente: o lingurita de miere, cateva picaturi de ulei de ricin.
Amesteca bine ingredientele, apoi aplica masca obtinuta pe sprancene. Las-o sa actioneze 15-20 de minute si indeparteaza cu apa.

Metodele prin care iti poti ingriji genele si sprancenele cu ulei de ricin sunt simple si la indemana ta. Asa ca poti incepe sa faci tratamente chiar din aceasta seara. A doua zi vei avea niste gene si sprancene definite si stralucitoare, perfecte pentru o zi de iesit in oras. Aplica un machiaj discret, de zi, si completeaza look-ul cu o geanta intr-o culoare deschisa.

3 răspunsuri:
| ANDA135 a răspuns:

Da, ar merge

| nubo1986 a răspuns:

Rade.le cu bigul

| anonimplz a răspuns:

Da, merge, poti sa iti dai si pe gene, ti le face mai lungi si dese