| adrica a întrebat:

Daca a folosit cineva capsule Apple Cider Vinegar sa imi spuna si mie ce reactii adverse a avut. Nu am gasit un prospect sau pareri pe net. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| gux2 a răspuns:

Eu personal nu am folosit insa verisoara mea a folosit si mia confirmat ca nu a avut reactii adverse. Poti sa il folosesti cu increderetongue

4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

* otetul din cidru de mere nediluat, lichid sau sub forma de pastile (capsule), poate duce la deteriorarea esofagului si a altor parti din tractul digestiv.
* daca este sorbit, otetul din cidru de mere poate afecta smaltul dentar
* persoanele cu osteoporoza si cei cu nivel scazut de potasiu ar trebui să foloseasca otetul din cidru de mere cu precautie.
* Persoanele cu alergii la mere ar trebui să evite consumul de otet de cidru de mere.
* Comprimatele de otet de cidru de mere se pot depune pe esofag afectand tesuturile
* otetul aplicat pe piele poate provoca arsuri si cicatrice
* s-a descoperit la animale ca dozele excesive de otet din cidru de mere au provocat daune la nivelul stomacului, duodenului şi ficatului
* Calitatea capsulelor din otet din cidru de mere variaza.
Un studiu comparativ din anul 2005 cu opt marci de suplimente cu otet de cidru de mere a constatat ca ingredientele nu corespund cu ce este inscris pe ambalaj, si ca analiza chimica a a probelor a condus cercetătorii la intrebarea dacă oricare dintre produsele au fost efectiv otet de cidru de mere sau dacă acestea au fost doar de acid acetic.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu au avut reactii adverse dar e o mare teapa, am folosit asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca nu toate sunt bune, eu am luat de la firma source naturals "apple cider vinegar" de pe okazii.ro sunt 90 tablete si ajung o luna jumate, si sunt chiar accesibile la pret, Am dat jos 7 kg intr-o luna si sunt foarte multumita, nu am avut nici o zi de moleseala de cand le iau, o sa continui sa le iau ca tratament de slabit, acum am 60kg si cand ajung la greutatea pe care o vreau... 54 kg happy, o sa mai iau doar de intretinere...sunt mai concentrate decat tot ce e prin farmacii, 500mg o tableta, pana acum nu am simtit efecte negative si sper sa nici nu apara happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta te omoara cu siguranta.eu am luat trei zile doar si ma simt groaznic am arsuri insoportabile in piept si stomac cred ca nu te sfatuiesc sa il incerci pacat de banii ce i-am dat eu ma apuc de sport si tu ai putea face la fel si e si sanatos crede-ma nu mai ma otravesc eu cu toate prostiile si sa mai dau si bani de otrava. elenya.