| anonim_4396 a întrebat:

Daca am parul gras de fel, si la varfuri ars, se intampla ceva daca aplic bicarbonat de sodiu in sampon? ma ajuta sa scap de matreata

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Parul va arata mai prafuit, mai fara luciu, dar se va ingrasa mai greu. Nu te va ajuta cu varfurile deteriorate si nici cu matreata. Nu e recomandat as folosesti asta mai des de o data la 5-6 spalari, fiindca alaclinizarea excesiva a scalpului va duce la caderea parului.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Pai si ce pot sa ii fac la par? de cateva zile ma dau cu un sampon pentru regenerare de la gerovital si mi se ingrasa mult mai repede. pana acum ma dadeam cu clear pentru par gras, dar faceam multa matreata de el. ( si pe hartie chiar scria anti-matreata)

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Tai toata partea rsa si macar 1 cm desupra (de preferat 2 cm). Iti iei un sampon anti-matreata de la farmacie. te speli o data la doua zile.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Pai nu pot sa tai mai mult de atat laughing nu e mai ok sa astept sa creasca un cm si dupa sa il tai iar? pana cand ajunge partea sanatoasa la varf?