| nikolettta a întrebat:

Daca am un par deja deteriorat de cate ori pe saptamana e indicat sa folosesc placa?
funda

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Este indicat sa folosesti placa o singura data pe luna. Asadar, daca parul tau este deja deteriorat, trebuie sa renunti la placa pentru o perioada de timp si sa iti ingrijesti parul prin metode naturale. Afla de aici: http://www.divahair.ro/frumusete cum iti poti indrepta parul fara sa folosesti placa. Ai grija de tine.

7 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Daca il ai deja deteriorat, incearca o perioada sa nu mai folosesti placa si sa-ti tai varfurile.Bafta!

| princess a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa nu o mai folosesti o perioada tinand cont ca parul tau este deja deteriorat. iar in acest timp cat nu o vei mai folosii hidrateazal la maxim si taie-ti varfurile deteriorate.in cazul in care vrei sa ai parul lung si frumos eu zic sa il lasi saracul de el o perioada sa nu mai folosesti placa off offbig grin

| Zenithf a răspuns:

Hmm, cam de 0. 04 ori pe saptamana (2-3 ori pe an) cand se iveste o ocazie mai speciala - Craciun, Pasti, o nunta sau alt eveniment important. thinking

| criss84 a răspuns:

Daca esti dependenta de placa este foarte important sa folosesti un produs profesional special pentru parul intins des.are efect de protectie termica... acum nu imi vine in minte un astfel de produs dar exista cu siguranta... spor!

| Mariinaa a răspuns:

Buna!
Placa nu trebuie folosita in,, exces" pentru ca intr-o buna zi o sa te trezesti ca nu o sa mai ai ce face cu ea!
Iar ca raspuns pentru intrebarea ta as putea sa-ti spun asa:Mai bine nu o folosi daca parul tau e deteriorat mai intai rezolva problema :http://www.codrosu.ro/......eteriorat/
Dar daca e urgent o data pe saptamana!
Sper ca te-am ajutat:)
pa, pa

| kUuKii a răspuns:

Pai cam 1 data pe saptamana, pe luna sau chiar deloc deoarece iti vei strica parul si mai rausad Spun din propria experientza

Succes:*

| Lovedove222 a răspuns:

Poi nu e idikat sa o folosesti deloc deoarece iti va deteriora si mai mult parul si va trebui sa til tunzi baieteste...iti dau un sfat daca vrei sa folosesti in kontinuare placa du-te la cuafor si sa te tunda pana scapi de parul deteriorat... apoi mai stai un timp pana iti creste si folosesti din nou placa chiar daca o sa ti sew deterioreze din nou o sa te duci iar la tuns si tot asa

Ps:cand te tunzi lasa parul sa mai creasca adica sa nu fie scurtutu. deoarece daca til arzi va trebui sa til tunzi sh mai scurt decat este chiar baieteste... sper ca te-am ajutat