| DaciaRomania a întrebat:

Daca ar exista uniforma școlară la voi, ce fel de uniforma vi s-ar părea acceptabilă?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mie mi-ar placea sa port uniforma scolara ca acestia >> https://i.pinimg.com/736x/78/28/53/78285334e11d4f6e0845cf6523587711.jpg

Cine a vazut filmul a inteles ideea happy

| DaciaRomania explică (pentru Simpatic):

Ce film e?

| Simpatic a răspuns (pentru DaciaRomania):

Filmul cult science fiction (SF), Judge Dredd (1995)

baga un calificativ bun te rog, ca ti-am raspuns ce m-ai intrebat, daca vrei filme cult pe viitor iti facem o lista frumoasa, dar m-as mira sa iti placa ...adolescentii mai putin inteleg filmele astea mai 'old school' ca nu-s facute pe calculator cu efecte de ultima generatie cum sunt jocurile video gen Cyberpunk 2077

| Furnicuta000 a răspuns:

Cand eram la liceu aveam ca uniforme tricouri si bluze albe si negre si puteam purta ori tricou ori bluza ori alba ori neagra. Eu alegeam mereu tricou negru. Asta mi se pare cea mai acceptabila uniforma. Nu aveam voie sa purtam ceva pe deasupra, trebuia sa se vada tricoul cu sigla liceului dar nu ma deranja asa tare

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Eu cand am fost in scoala, acum foarte multi ani, am avut uniforma. Era curata mereu, aveam cravata, aveam numar matricol. Era de culoare inchisa, bleu. Orice uniforma este in regula, atat timp cat este decenta, cat este curata, cat nu este tipatoare. Mai e ceva: cea mai buna uniforma a elevului este bunul simt. Aceasta nu se demodeaza niciodata. Tineti minte asta.