| delia_6094 a întrebat:

Daca devin reprezentant avon ce trebuie sa fac adica doar devin si am reduceri sau ce mai trebuie sa fac?

8 răspunsuri:
| isis5001 a răspuns:

Daca devii ai un pliant special cu reduceri. In afara de asta primesti discount in banii pentru comenzile tale, discountul este direct proportional cu valoarea comenzii. Comenzile trebuie sa fie de minim 120 de ron pe luna pentru a fi considerat activ. Dar crede-ma ca se merita, adica si eu am inceput de jos, dar incet incet am comenzi acum si de 700 de ron pe luna.
Te pot ajuta daca ai nelamuriri. Desi nu sunt reprezentant decat de 4 luni, e f ok, sunt f multumita de ei.

| Ezyo a răspuns:

Da,ai reduceri,ai cadouri,in functie de procentul produselor comandate de clienti.Ce trebuie sa faci? In primul rand trebuie sa faci comanda pe net, cu adresa ta de e-mail, daca nu ai indeplinit 18 ani, te inscrii pe numele mamei tale sau daca ai o sora sau un frate mai mare.Cand primesti produsele la posta(aici platesti) tu trebuie sa le distribui clientilor.

| Anonim203 a răspuns:

Heyy
Pai la inceput va trebui sa dai comenzi de minim 100 lei. Apoi va mai creste suma(in functie de vechimea ta ca reprezentant).
Daca nu dai comenzi de minim suma respectiva atunci nu vei mai fi reprezentant.
Reducerile le ai in functie de cati bani ai strans sau ceva d gen...

Sper ca te-am ajutat.Eu nu sunt reprezentant, dar ti-am zis din ce stiu eu.tongue
Intra pe site-ul celor de la Avon si poate vei gasi acolo niste informatii.

| edytzu4 a răspuns:

Daca devi ai tu reduceri, dar nu e asa simplu. Trebuie sa umbli cu calendarele la tine, sa arati la toata lumea, ei sa comande la tine, tu faci comanda la agentie ca sa le aduci lucrurile oamenilor si primesti si tu o parte din bani.

| ada97 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, eu sunt reprezentant avon de un an si aproape ca nu am castigat nimic.Ca sa-ti faca reduceri trebuie sa faci comanda mare in jur de 120-250 cam asa, chiar si mai mare.

| oniQqQ a răspuns:

Pai in primul rand trenuie sa spui la multa lume ca e foarte bine la Avon.Sa le imparti cataloage sa dai multe comenzi si la foarte multe comenzi primesti reducere. Bafta!

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Inscrierea in AVON e super simpla acum.

O poti face online in cateva secunde.

Intra aici si completeaza formularul -> http://mad.ly/signups/115664/join

| Angel02 a răspuns:

Buna,ca reprezentant trebuie sa dai in fiecare campanie comanda deminim 120 ron, dar mai intai ai niste praguti anume:in prima campanie trebuie sa dai de minim 140 ron, in adoua de minim a80ron,in a treia de minim 120, iar in a patra de minim 290, sper ca ti-am fot de ajutor, daca vrei sa faci parte din achipa mea, astept sa ma contactezi!