| Inna_3043 a întrebat:

Daca folosesc de la varsta 12-13 ani ceaiul verde aplicat pe fata chiar si prin zona ochilor, in fiecare zi, in viitor tenul va avea probleme? funda+raspuns inteligent sau folositor happy

4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu are de ce sa te afecteze atata timp cat e 100% natural. Ceaiul verde este o sursa de antioxidanti, asadar va contribui la imbunatatirea aspectului tenului tau. Nu e o crema, nu e produs de sinteza, asadar il poti folosi cu incredere. Totusi nu inteleg de ce ai nevoie de "masti" cu ceai verde la varsta asta, ai cearcane?hee hee Daca da, revizuieste-ti putin programul de somn, ca e pacat sa ai probleme de acest gen la varsta ta.

| opium a răspuns:

Bineinteles ca tenul nu va avea probleme pe viitor,din contra,doar beneficii,fiind o metonda naturala,non-invaziva. Ceaiul verde e posibil sa fie putin prea puternic pentru zona ochilor, unde iti recomand mai curand sa aplici infuzie de albastrele, insa pentru fata ceaiul verde este foarte util.

| Inna_3043 explică:

Alex,nu imi apare raspunsul scris de tine,

| cadilica a răspuns:

In niciun caz. vei avea un ten curat lipsit de cosuri, neavind nevoia de a le acopeiri cu crema tonala