| KinekT a întrebat:

Daca folosesc placa, ce poate pati parul meu? Dupa ce ma tund parul revina la normal dupa orice dauna provocata de placa? Precizez ca sunt baiat.

5 răspunsuri:
| TeoBizz a răspuns:

Păi. placa îţi arde părul în timp, dar presupun că ştiai şi tu asta deja. Dar poţi folosi produse de protecţie. Eu folosesc placa de 4 ani. şi nu pot să zic că îmi mai pasă cât de ars îmi este părul atât timp cât eu mă simt bine cu el drept. Şi da, n-o să-ţi mai fie arse şi despicate firele de păr după ce te tunzi.

| KinekT explică (pentru TeoBizz):

Ce fel de produse de protectie? Si daca o folosesc fara protectie cum arata parul cand e ars, si cam in cat timp se arde?

| TeoBizz a răspuns (pentru KinekT):

Pe mine nu m-au ajutat cu nimic produsele ăstea care promit "protecţie"laughing. Bine, în afară că miros frumos.laughing Părul nu se arde chiar asa repede, dar depinde şi de calitatea plăcii pe care o ai. şi de cât de des îţî îndrepţi părul. şi de cât de puternic elaughing. Şi legat de felul în care arată, poţi să observi că părul cuiva e ars doar dacă stai foarte aproape şi cauţi fiecare detaliu.

| RalucaSardaru a răspuns:

Daca folosesti placa de vreo 2-3 ori asa nu se intampla bimic si a doua zi parul arata la fel ca inainte. Atunci cand folesesti placa foarte des parul devine intr-un fel uscat. Exista produse care le aplici pe par inainte sa ti-l faci cu placa da sunt gen 60 lei.

| CMonicaAurelia a răspuns:

Eu foloseam un Sprey de la Avon pentru placa...