| Andrei199114 a întrebat:

Daca merg zilnic cu bicicleta cate o 1 ora, 2 pot scapa de burta?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,doar daca suntem in deficit caloric
vom incepe sa ne cantarim dimineata
scriem tot ce mancam intr-un jurnal
facem o ora de sport zilnic
te informezi despre alimentatie corecta http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......sanatoasa/
te motivezi in fiecare zi de ce sa slabesti http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/category/motivatie/

eviti in mod obligatriu =dulciurile, fast food, patiserie, mezelurile, patiserie, pizza, sucuri cu zahar astea nu au ce cauta sunt otravuri

dimineata bem jumatate de litru de apa pe stomacul gol
dimineata musli +lapte
5 fructe pe zi
o dieta mai bogata in proteine
carne de pui, curcan, oua firte, rar carne de porc, vita, miel
proteine vegetale
repet dupa slabit te vei ingrasa, cat timp te ti de dieta nu te vei ingrasa simplu, in fapt cei care iti mentin greutatea fac ce am scris acolo, din pacate procentul este de 5% restul recupereaza greutatea, mai mult si pun in plus
tu nu esti grasa, esti ok cu greutatea sa spun asa

| GabiDumitrescu a răspuns:

Atita vreme cit nu mergi zilnic cu bicicleta pana la shaormerie si inapoi de 3-4 ori si in sticla de apa de la bicicleta bagi Coca Cola, probabil o sa scapi de burta la un moment dat.

| Celcestietot a răspuns:

Mai mult antrenezi picioarele.

| alina2k18 a răspuns:

Cu dieta dai jos burtawinking

| FreddieM a răspuns:

Sigur ca da. Pur si simplu o lasi acasa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua ore? Ma faci sa rad. Eu am mers pe bicicletă cate 6-8-10-12 ore sa pot scapa de burta. Și cine zice ca nu se poate atunci nu știe ce vorbește. Dar am și mers prin pădure, drumuri forestiere și dat pedală mult pe drumuri în pantă. E tare greu acolo, dar poți face pauze, nu trebuie sa urci ca nebunul din prima. Am făcut drumeții pe bicicletă, drumeții de 70-80 și 133 km.

| christine99 a răspuns:

Da, dar cred ca mai mult de pe picioare.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Teoretic da, dar trebuie să nu mai mănânci pâine, macaroane, făinoase în general. De asemenea fără ciocolată și alte dulciuri.
Este cel mai indicat să mănânci la ore fixe. 7, 10, 1, 4, 7...10 și 4 sunt gustări (o mână de alune sau un fruct).
Dacă faci toate astea slăbești ușor și repede!
Succes!

| Cduncfujndf a răspuns:

Trebuie să ai grijă și ce mânânci, ar fi bine dacă ai face și câteva exerciții.

| 19Mary19 a răspuns:

Dacă ții si putin regim alimentar. Dacă vei mânca mai mult, din pacate, nu vei putea scăpa de grăsime din zona abdominala.

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Prietene, gandeste ca trebuie sa iti lucreze burta, sunt sigur ca stii foarte bine cum.
Ai nevoie doar de motivatie.