Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Daca porti lentile de contact te mai poti machia?

Răspuns Câştigător
| Adde29 a răspuns:

Buna!
Da... si vedetele fac la fel.
Deci da, cu siguranta happy
Sper ca te-am ajutatwinking!

9 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Da, bineînţeles.
Însă cel mai bine e să ţi le pui de dinainte de a te machia, pentru că atunci când ţi le pui îţi lăcrimează ochii şi e foarte posibil să îţi strici machiajul.

| Zabbyel a răspuns:

Sigur ca poti

| MrAnderson a răspuns:

Desigur, ce legatura are?
Doar ca e mai bine, zic eu, sa ai lentilele puse inainte sa te machiezi.
Ca dupa aia, s-ar putea sa ti-l strici incercand sa ti le pui.

| JustAKiss a răspuns:

Da, te poti machia. Gandeste-te doar la cate vedete au lentile si nu au nicio problema cu machiajul.

| Andrutzzzza a răspuns:

Da, doar sa ai grija cu rimelul sau creme pe care le aplici, ca pot irita ochiul. Funda?

| Wargrave_Andy_1980 a răspuns:

Da. Nu vad nici o legatura. Ca doar lentilele stau in timp ce dormi intr-o anumita substanta. Am dreptate? Oricum daca este asa... Hmm de fapt are o legatura. Ca doar nu poti vedea daca te-ai machia inainte sa ti le pui. Zic eu. Cred ca ai putea sa te machiezi inainte de a le pune. Asta este parerea mea.

| RageQuit a răspuns:

Ar fi mai bine sa tu te machezi deloc. Daca privesti problema logic.te machiezi deoarece nu vrei ca ceva sa se vada.un cos.o vanataie(posibiltongue ) si deci..ai ceva de ascuns..suntem multi baieti care, atunci cand vad o fata machiata se gandesc "oare ce chestii are pe sub machiajul ala?" mai ales cand consumati 3-4 kg de fond de ten per utilizare..yach..nimeni nu vrea sa pupe o fata pe obraz si sa pape si putin fond de ten

| capotalarisa a răspuns:

Nu cred ca exista vreun impediment! Cunosc o fata care are lentile si se machiaza tot timpul!

| Monik_Larisa_1990 a răspuns:

Da da, poti.