| pynnk a întrebat:

Daca sunt bruneta si am tenul inchis mi s-a spus ca sprancenele ar trebuie sa le vopsesc maro ce ziceti?

6 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Sprâncenele trebuie să fie într-o nuanță cât mai apropiată de cea a părului, însă niciodată negre. Încearcă să le vopsești să vezi cum ți-ar sta, iar dacă nu-ți plac dai bine bine cu săpun/șampon și se duce culoarea laughing

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Sprancenele sunt o parte foarte importanta a fetei tale si tocmai de aceea, merita o atentie speciala. In functie de cum iti pensezi sprancenele si cum le aranjezi poti avea un aspect foarte natural, sau din contra, unul foarte fals.Eu iti recomand creionul va rezista mai mult, culoarea va fi mai naturala si vei putea realiza mult mai repede si usor conturul sprancenelor.
Culoarea creionului o vei alege in functie de culoarea parului si a tenului. Astfel, persoanele cu tenul foarte deschis si parul blond vor alege un creion cu doua nuante mai inchis decat culoarea parului. Persoanele cu ten inchis si par negru vor alege un creion cu doua nuante mai deschis decat culoarea parului. Niciodata nu folosi creion negru atunci cand vrei sa iti conturezi sprancenele, deoarece va arata foarte nenatural (mai bine foloseste un maroniu inchis).Pe langa creionul de sprancene mai poti folosi si pudra pentru sprancene sau un fard mat pentru conturul acestora. Culoarea se alege ca si in cazul creionului, insa aplicarea lor difera destul de mult.Succes!
http://www.reginele.ro/......ncene-7267

| LaChatte a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu as prefera frumusetea naturala!

| ioanamy a răspuns:

Da se vede bine maro.winkingam vazut multe fete astfel big grin

| Ruxy16493 a răspuns:

Da, marohappy. Sa nu le faci niciodata negre pentru ca vor arata nenatural si iti vor da o privire dura. Nu trebuie neaparat sa le vopsesti, fa-ti-le cu creionul vor arata mai natural si mai frumoswinking
Bafta happy

| OmuCuSclerozaLaterala a răspuns:

Zic ca esti frumoasa oricum :*