| stangaionut a întrebat:

Salut eu am vreo 60-62 KG si vreau sa slabesc ei bine eu nu mananc paine alba deloc mananc doar salata in fiecare zi ei bine cu asta voi putea slabi cv? si nu trebuie sa beau suc cu acid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Renunta la paine si la bauturile acidulate si mananca doar sanatos. Nu trebuie sa mananci zilnic doar salata, poti manca si carne slaba (peste, pui ), iaurt slab, multe fructe si legume. Si desigur, fa sport.

| DidiChanx3 a răspuns:

Eu am slabit 3 kg intr-o saptamanwinking uite cum nu manca dupa ora 7 seara dar daca ti-e foame cel mai bine fructe nimic altceva ft multa apa cel mai bine nu exagera cu apa cu zaharul si mancarurile grase daca iti place carnea incearac cea de somon sau de pui poti incerca sushi daca iti placewinking si miscare eu fac intre 1-2 ore la sala sau poti sa mergi cu bicicleta sau sa alergi prin parc plimbari scurte de seara sper ca te-am ajutatwinking

| adnden a răspuns:

Incearca sa mananci decat alimente care nu sunt bogate in grassimi carne de porc parizer etc branzeturi etc asigurati cele 3 mese fara sa depasesti ora 18:00 adica mananci pe la 9:00 13:00 si pe la 17:00 sa zicem si daca iti ie pofta dupa vreo masa nu incerca sa mananci mai mult mai bine inlocuieste cu o gustare si prin ea ma refer la fructe o banana un mar vezi tu acum si ca sa fie complet incearca sa faci sport cat poti chiar daca nu-ti place nu stiu cu prieteni sa alergi prin parc sau cu bicicleta role etc daca ai vointa tias recomanda sa incerci si acasa sa faci 100-200 de abdomene ca le termini in mai putin de 10 minute si te ajuta foarte mult.....credema eu mai fac asa cateodata in unele zile cu mancat sanatos si sport foarte mult si pot sa-ti dau si 4kg jos in doar 2 zilelaughing ma rog dar eu fac sport intens cand ma apucalaughing