| dodicuta a întrebat:

Dati-mi si mie niste sfaturi in moda.
P.S. am 12 ani jumate.

7 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Imbraca-te cum iti place si cum te simti mai bine...

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,scuza-ma ca ti-o spun, dar la varsta ta, fiind asa preocupata de moda, parca ai vrea sa atragi atentia cuiva.Sa fie cumva baietii? In fine,nu prea am ce sfaturi sa iti dau in materie de moda,poate doar sa nu mai porti chiar atat de multe culori [colorate] ca sa spun asa, gen portocaliu, roz etc. Chiar daca porti roz, trebuie sa stii sa il asortezi, incearca sa nu mai porti treninguri roz sau incaltaminte de aceasta culoare daca te atrage.Nu spune nimeni ca nu iti poti cumpara o jacheta intr-o astfel de culoare, atata timp cat o porti cu niste blugi mai inchisi la culoare, si cu niste adidasi [chiar roz daca vrei, pentru ca se asorteaza]. Sper ca ai inteles ce am vrut sa iti spun, incearca sa faci o schimbare pentru ca lumea sa remarce aceasta transformare a ta.Stii si tu, in Anglia, de la 13 ani o persoana este considerata ca fiind adolescenta iar tu nu mai ai chiar atat de mult pana sa atingi pragul acesta.Asa ca, bafta pe mai departe si ai grija cu baietii.happy

| dodicuta explică (pentru LifeIsColour):

Sa stii ca vreau niste sfaturi nu din cauza baietilor.La scoala eu ma imbrac numai in uniforma(si e foarte urata) iar ceilalti in toate culorile(eu sint considerata o tocilara). Daca ma vad in vacanta imbracata plictisitor o sa faca si mai mult misto de mine.M-am gandit ca poate daca ma vad la moda nu o sa mai ma considere o tocilara.

| LifeIsColour a răspuns (pentru dodicuta):

Pai nu trebuie neaparat sa te imbraci la moda,imbracata-te in haine,ce poti face mai mult de atat? Nu cred ca in vacanta stai imbracata cu uniforma nu? Ia-ti pantaloni scurti,fuste,maiouri,tricouri,rochii, ce vrei tu cand esti in vacanta iar la scoala, incearca sa le urmaresti si pe colegele tale, sa vezi cu ce se imbraca ele.Dar tot nu inteleg o chestie, de ce esti singura din clasa care poarta uniforma?:-)) nu cred ca te obliga nimeni...

| dodicuta explică (pentru LifeIsColour):

Nu singura. Aproape singura.

| Speed2000 a răspuns:

Cea mai buna moda pentru tine e sa inveti big grin nu te preocupa de moda si alte chesti sa pari mai "cool" ocupate de viata ta si de copilaria ta big grin

| dodicuta explică (pentru Speed2000):

Sa stii ca cea mai mica nota a mea a fost 9.