| teo6dia4c99 a întrebat:

Dati-mi si mie sfaturi despre cum sa-mi ingrijesc mai bine parul pentru a creste cat mai repede. Ce produce ar trebui sa folosesc? Cat de des sa imi spal parul? Este bine sa-l usuc cu uscatorul? Trebuie sal tin mai mult prins ca sa nu se deterioreze? Va rog am nevoie de ajutor. Cel care imi da cel mai bun raspuns primeste funda :*

3 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

Ingrijirea parului depinde de ce tip de par ai daca e mai moale mai aspru cu fir subtire sau mai gros. Procesul cresterii parului depinde de o multime de factori si difera de la un individ la altul. Parul nu trebuie spalat des din punctul meu de vedere odata la 3 zile este suficient deoarece daca il speli in fiecare zi grasimile care hranesc firele de par dispar prin spalare si prin urmare parul se va ingrasa mai repede. Avand in vedere faptul ca este vara iti recomand sa te usuci mai rar cu uscatorul deoarece favorizeaza caderea parului si chiar arderea firului de par in cazul firelor subtiri. Daca te grabesti undeva sau mnah din anumite motive poti sa-l folosesti. Daca iti tii parul strans in codita parul va creste mult mai greu prin urmare e bine sa-l lasi desprins. Si nu in ultimul rand te sfatuiesc sa ai mare grija ce mananci. Samponul de urzica este sfant pentru par. Este bine sa-ti masezi scalpul pentru a stimula cresterea vreo 4 minutele in fiecare zi. Cam atat, sper sa te ajute, kiss

| agnessme a răspuns:

E bine sa iti iei sampon balsam si masca din aceeasi gama. e bine sa il speli nu mai des decat la 3 zile, uscatorul nu e recomandat dar il tii la o departare de 30cm e ok, nu trebuie sa il tii prins... http://margocosmetics.ro/......-Aloe.html comanda cu incredere margo cosmetics. daca accesezi siteul vei vedea si un catalog online pe care poti sa te uiti ce te intereseaza. pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup