| Laariss a întrebat:

Dati-mi va rog niste remedii naturiste cotra vergeturi si spuneti-mi cat timp sa ma dau pentru a scapa de ele.

4 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună.

Îmi pare rău că te dejamăgesc.Vergeturile nu mai trec, dar le poți ameliora.Și eu am vergeturi, dar am învățat să ma accept așa cum sunt.
Că să le ameliorezi, trebuie să faci sport, masaj, și să te dai cu crema specială pe perioada îndelungată.
Hai să-ți spun ce am folosit/folosesc eu :
- masaj cu felii de cartof.
- crema de Iederă.
- cremă de la Gerocossen (ulei de migdale, unt se Shea, ulei de măsline).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de masline si migdale si mult masaj, de exemplu aparatul relax and tone.

| KMaddieK a răspuns:

Doar daca sunt move mai poti ameliora cu ulei de masline impreunat cu zat de cafea, te dai in fiecare zi, nu pot specifica cat deoarece nu stiu de cat timp le ai. O sa le ameliorezi, dar nu o sa iti dispara toate si definitiv, doar prin laser.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Nu exista nici un remediu contra vergeturilor care sa le faca sa dispara complet, in cel mai bun caz, doar sa le amelioreze putin.Doar cu laserul poti reusi, dar costa ceva, si nu toate fetele isi permit.In schimb, exista un remediu natural 100% sigratuit:SOARELE.Da, nu glumesc. Daca te bronzezi vergeturile isi schimba culoarea, pielea se inchide si devin mult mai putin vizibile, crede-ma, poti sa te interesezi.Am multe prietene care astfel combat in proportie de 90% problema asta, macar in sezonul estival.Stai constant si te bronzezi, pielea ta capata o nuanta frumoasa, iar vergeturile devin mai putin vizibile.E mai eficient decatmulte alte remedii naturiste sau creme si lotiuni concepute mai multe ca stoarca femeile de bani.Incearca,rezultat garantat, nu te costa nimic si nu ai nimic de pierdut.