| nobooooody a întrebat:

Dau FUNDA! Ce pot sa fac ca sa nu ma mai doara atit de tare cind ma eplez? Am incercat si un alt epilator,fiind inca minora, mi-au cheltuit ultimii 100 euro pe el, dar tot e supermegaultra dureros! Ce sa fac? MERSI :*

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si pe mine ma doare ingrozitor, am incercat sa pun si cuburi cu gheata inainte pe piele si dupa sa dau cu epilatorul dar degeaba.De obicei imi pun castile in urechi, ascult muzica si ma mai linistesc.
Sincer, mai bine ma epilez cu ceara, cel putin simti atunci cand tragi banda de ceara, cu epilatorul trebuie sa stai la fiecare firicel.

5 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Ca sa fi frumoasa trebuie sa treci peste toate. Desigur ca o sa te obisnuiesti, vei capata rezistenta la un moment dat.

| Camelisa a răspuns:

"atit", "cind" serios?
Asa ca pentru cultura ta:atat, cand etc.
Ok sa trecem mai departe, faza cu durerea cand te epilezi nu are rezolvare/solutie si sa fim seriosi acum "supermegaultra dureros"? mi-e rau!
Daca vrei sa fi frumoasa trebuie sa suporti.

| assi a răspuns:

Ia cu jumate de ora inainte o aspirina, fa-ti un scrub cu zat de cafea si ulei de masline ca sa scoti si parul crescut sub piele si sa inlaturi pielea moarta, respira abundent ...si poate e o prostie dar eu ma gandesc ca sunt si lucruri mai dureroase in viata cu ar fi un accident sau lucruri de genu acesta la care multi rezista cu brio si eu sa nu rezist la un simplu epilat?laughing) sper ca te-am ajutat:*funda?happy