| NobodyUnderstandMe a întrebat:

Dau funda happy
stie cineva un tratament pentru unghii? vreau sa imi creasca cat de repede posibil si sa fie foarte tari, sa nu se rupa la orice atingere.
thanks a lot >big grin

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi bine, dacă le-ai da în fiecare seară cu ulei de ricin. Ar trebui să iei şi un supliment de calciu (Ca), Zn (se găseşte la farmacie). Şi mai există un tratament foarte ieftin, dar şi foarte eficient - umpli un vas cu apa călduţă, dezolvi câteva linguri de sare în ea, şi îţi ţii mâinile în apa sărată 20 min - 1 oră. Unghiile tale se vor întări simţitor, vor deveni mai sănătoase şi vor creşte mult mai repede. Există şi nişte lacuri pentru întărirea unghiilor de la diverse firme (dă o căutare pe google!). Iar zeamă de lămâie albeşte unghiile îngălbenite (poate vei avea nevoie cândva). Succes!

2 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Du-te la farmacie si cere keratina. E buna pentru unghii si par.

| Minty a răspuns:

Incearca uleiul de ricin!
Succes!