| heroforyou a întrebat:

Dc imi apar niste pete rosii pe fata dupa ce fac dus iar dupa ceva timp imi dispar?

9 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Asa si eu ...ai pielea sensibila la diferite temperaturi sau anumite produse

| EuSiCuMine a răspuns:

Schimba sapunul&saponul, inlocuiestele. E posibil ca acestea sa aiba un extract de plante la care esti alergica.

Bafta!

| marya a răspuns:

Poate ca este varicela.

| yoyodedeea a răspuns:

Sau poate ai pielea mai sensibila si te inrosestide la apa calda (vascularizare superficialatongue)

| Mandy a răspuns:

Sie eu patesc la fel.Este din cauza unei alergii...sau probabil ai tenul sensibil.Ai grija sa nu dai apa fierbinte pe fata, si sa o hidratezi cum trebuie, adica dupa ce faci dus/baie, da-te cu o crema ceva pe fata...
te pup. sper sa te ajute

| cryna a răspuns:

Poate faci iritatie de la sapunul sau gelul de dus pe care il folosesti.incearca sa la schimbi

| emeris a răspuns:

Ai pielea sensibila? poate te iriti de la sampon/ sapun thinkinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e din cauza ca probabil esti alergica la ceva din ce contine apa, sau poate la sapon, dar nu prea cred. E de la apa sigur.Continutul apei difera de la o zona la alta

| Vio90 a răspuns:

La fel pateam si eu.Ai o piele sensibila si faci alergie la ceva. Eu mai patesc si acum in anumite zone si tocmai din cauza asta folosesc unguent cu galbenele si arnica de la plafar dupa fiecare baie. Este buna si ieftina si ma ajuta sa nu ma mai irit