| BRoxana a întrebat:

De cate ori e bine sa te speli pe cap pe saptamana? eu ma spal zilnic, dar am citit undeva ca nu e bine.straight face vreau si eu ceva sfaturi pnm, nu stiu. Vreau si niste argumente daca se poate, mersihappy

17 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Poti sa te speli in fiecare zi, dar sa folosesti un sampon pentru folosire in fiecare zi, ca acesta de exemplu http://atshopping.ro/product.php?id_product=124
In general este mentionat in descrierea produsului daca este petru folosire frecventa/in fiecare zi.

| lays a răspuns:

Nu e bine sa te speli zilnic.parul nu are timp sa-si refaca structura naturala si se va ingrasa foarte repede si se va subtia.mai bine la 2-3 zile!

| Petronela a răspuns:

Spala-te la 2-3 zile pentru ca e cel mai indicat asa. fundita?

| Annemary_2131 a răspuns:

Stiu ca nu e bine sa te speli in fiecare zi pe cap deoarece parul se va usca de la spalare desa si va produce si mai mult sebum...deci se ingrasa mai tare
eu ma spal pe cap o data la 2 zile

| rebeca a răspuns:

Totul depinde de cel fel de sampon/balsam/masca si alte nebunii folosesti si de modul in care il usuci. Daca nu folosesti sampon pentru tipul tau de par si in functie si de piele se poate sa iti faca mai mult rau si e clar ca nu e bine.Insa daca folosesti ce trebuie si il usuci cum trebuie e totul ok.

| Foxy_3377 a răspuns:

Depinde
de exemplu' daca il intinzi cu placa sau ondulator si nu folosesti niciun produs de ingrijire poti sa te speli la 2 zile [e bine pentru par]
Daca folosesti mult fixativ si parul' deja devine imbaxit si aspru spala'te zilnic straight face
Dar daca parul nu este afectat cu nimic este bine sa te speli la 5 zile happy.

Bafta >big grin

| lavynika a răspuns:

O data la trei zile. Da am citit si eu ca nu este bine sa te speli in fiecare zi.

| Elle a răspuns:

Eu stiu ca iarna te speli o data pe saptamana, iar vara o data la 2-3zile.

| Elle a răspuns:

Eu stiu ca iarna trebuie sa te speli o data pe saptamana, iar vara o data la 2-3zile.

| Sigmund a răspuns:

Din cate stiu eu, este bine sa te speli in fiecare zi, cel putin asa fac eu, poate ca ar fi mai bine sa intrebi pe un expert.

| Anaisssss a răspuns:

Eu ma spal pe cap la 2 zile ...mda, stiu ca nu e bine. Am citit undeva ca daca te speli pe cap la o saptamana, in timp parul tau se va ingrasa la o saptamana. Mergi la bunica sau undeva unde nu te vede nimeni si incearca thinking

| claudiea79 a răspuns:

Anu trecut ma spalam din 2 in 2 zile cu petrole hahn si nu mi-a mai cazut parul o perioada. da nu este bine sa te speli in fiecare zi. acum ma spal o data pe saptamana

| laurentiu a răspuns:

Eu ma spal lunar (sunt chel) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...ma spal zilnic dar parul meu nu e gras...in schimb e cam aspru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda eu ma spal in ficare zii!

| deea89_9851 a răspuns:

In general, eu stiu ca este bine sa te speli pe cap o data la 2 sau 3 zile deci...de 2 sau de 3 ori big grin!
Succes!happy:*:*:*

| damaris2011 a răspuns:

Nu este bine sa te speli zilnic la cap ca parul se subtiaza rau nu mai creste si cade cel mai bine este cand te speli la o saptamana cel putin la cap