| anonim_4396 a întrebat:

De ce au unii dintre bărbați vene proeminente pe mâini?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

În principiu pentru că lucrează fizic sau fac antrenamente cu greutăți foarte mari. În timpul unui efort mare și venele se dilată ca să poată transmite mai mult sânge prin corp, e fenomen denumit pump în lumea fitnessului.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de fiecare organism. Unii au pielea subtire altii din cauza stratului adipos nu se văd venele.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiidca sunt mostenire genetica de la parinti.

| sierra1 a răspuns:

Că așa vor mușchii lor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au mai puțină slănină.

| mi25 a răspuns:

Eu nu am la maini, desi nu mai sunt de 20 de ani. Dar am in alta parte vene proeminente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor iar sunt "baiat" offf. ar trebui sa plang dar a ajuns sa ma amuze chestia asta. oare cati ani ai ca eu dupa ce am trecut de 20 de ani, au inceput sa se umfle, si vizibile le am de cand eram adolescenta. Am avut mereu mainile subtiri, si nu nu-s in stare sa fac flotari acum, ca am observat problema asta recent, fac exercitii fizice rar de ani. Au fost momente cand pur si simplu "disparuse" problema cu venele, atunci nici nu-mi aminteam ce visam noaptea, nu mai gandeam nici asa multe "negative" ma simteam altfel si imi afecta creierul, am obsrevat ca era o legatura cu ele. Cred ca se intampla sa nu mai fiu eu "baiatul" cand aveam de a face cu vreunu, imi cauza mult stress, in loc sa dorm sa mananc cu zilele, stateam de nu stiam cum trecea timpul, si apoi nu mai aveam problema dar nici nu mai visam, si eu mereu imi amintesc chestii multe.

| blairelovesmusic a răspuns:

E de la stres.