| anonim_4396 a întrebat:

De ce Dumnezeu a vrut sa fiu asa de urata?

Mergeam pana la magazin sa-mi iau o acadea si vad in magazin o fata de 13-14 ani foarte frumoasa,blonda cu ochi albastrii, alba la fata, cu un tricou negru si blugi si tenisi in picioare. Si era chiar frumoasa pe langa urata de mine.

Credeti ca sunt chiar asa de urata? Mi-e asa rusine sa va arat o poza cu mine.
Uitati cum arat:
~am 1.53 inaltime
~am tenul nici masliniu dar nici deschis,parca ar fi galben
~am niste gene asa de scurte,mi-au si cazut
~am cearcane si sunt neagra in jurul ochilor
~am mustata,dar foarte putina
~am forma fetei patrata
~am parul pana la umeri si imi sta parul ciufulit
~am buze mici si urate
~am un par zici ca e de caine,uscat si extrem de des ca coada vacii,am multa matreata
~am niste ochi caprui urati
~am niste unghii foarte urate si cu multe pieliti
~sanii imi sta triunghiulari,am mameloanele umflate zici ca sunt baloane,si sanii imi sunt mici
~am multe cosuri pe spate,nas si frunte

Stiu ca sunt chiar foarte urata!

Mai nimeni nu ma baga in seama, toata lumea ma injura, nu am prieteni din cauza ca sunt urata. Sunt foarte timida. Toata lumea ma ignora. Toti baietii din clasa mi-au zis ca sunt urata si ca am o minte de copil de 2 ani. Sunt o fire mai baietoasa.

Ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Te inteleg perfect, nu dramatiza ca nu s-a sfarsit aici lumea pentru tine.
Stiu ca in ziua de azi oamenii pun mare pret pe aspctul fizic, dar nu e totul, daca tu te crezi urata si respingatoare, ceilalti te vor considera la fel pentru ca le emani aceasta energie negativa.Suna ciudat dar asa e.Eu nu cred ca esti chiar asa de uraaaaata... poate doar putin neingrijita.
Sa vedem:
-tenul, daca ti-l ingrijesti cum trebuie va arata mult mai bine si vei scapa si de cosuri, foloseste demachiant, lotiune tonica dimineata si seara, scrub, masti etc.machiaza-te daca asa te simti mai frumoasa, un machiaj bun acopera toate imperfectiunile
-parul, foloseste produse pentru par uscat (de ex masca de la kallos cu placenta) sampon pentru matreata, balsam la fiecare spalare...si intinde-l cu placa sa stea mai bine(si eu il am ondulat si des si daca nu il intind arat ca un pudel).O solutie ar fi sa il vopsesti, fa-l blond laughing sa stii ca simpla schimbare a culorii poate schimba radical o persoana iar blondul indulceste trasaturile...eu nu prea am vazut blonde uratehappy
-cu unghiile poti rezolva foarte usor, curata-le si da-le cu oja
-sanii iti sta asa pentru ca sunt in crestere
Si schimba-ti stilul vestimentar, imbraca-te mai mult ca o fata si mai putin ca un baiat, eu chiar cred ca "haina face pe om"
Nu mai fii asa timida pentru ca de asta nu te baga nimeni in seama.
Si nu uita:frumusetea vine din interiorhappy

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Bondarel99):

Multumesc de raspuns. Ai funda. kiss

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

:)
http://www.youtube.com/watch?v=eAfyFTzZDMM

| darrio2007 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.Dar nu stiu daca intereseaza pe cineva pe aici.

| Musique a răspuns:

Să nu te mai simți așa complexată.
Dacă tu nu te simți bine în pielea ta, atunci cum să te accepte ceilalți?

| Woodenpints91 a răspuns:

Lol,lumea chiar a pus botu rolling on the floor

| Zeflemitoarea a răspuns:

Câţi ani ai?

| DarknessKirin a răspuns:

Doamne iarta-ma cum a ajuns tpul
mega facepalm, intreabati prietenii nu pe noi...

| Valentin008 a răspuns:

Nu esti urata toti suntem la fel egali poti rezolva cu fond de ten sau altele lasa parul sa iti creasca etc etc

| Yahoolikuuu a răspuns:

Oricine e frumos in felul lui... Uni la ''exterior'' alti in ''interior''...
P.S. Nu te mai desconsidera singura. Si nu mai asculta ce zic alti. big grin