| SelfieWild a întrebat:

De ce după o zi, doua după pensare sprâncenele cresc înapoi.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil nu le pensezi pe toate.
Sunt si cazuri cand firele "tinere" nu sunt inca colorate, sunt chiar transparente si greu de vazut.
Cand scoti un fir maturizat, materialele trec la firele mai tinere, acesta crescand mai tare si colorandu-se.
Acesta poate sa-ti dea impresia ca "au crescut fire noi" de la o zi la alta... happy

| SelfieWild explică (pentru Bula):

Cred ca asta mi se întâmplă de fapt. Dacă e asa se poate face ceva

| Bula a răspuns (pentru SelfieWild):

Se poate: trebuie sa te uiti foarte atent, la lumina potrivita.
De asemenea, trebuie sa ai si vederea buna, eventual si ochelari potriviti.

| SelfieWild explică (pentru Bula):

Cum fac sa nu mai crească si alea după pensare

| Bula a răspuns (pentru SelfieWild):

Daca le scoti cu radacina, atunci firul nu va mai creste inapoi.
Vor creste alte fire, langa, peste cateva saptamani.
happy

| SelfieWild explică (pentru Bula):

Aham

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cresc după o zi, două ci în decurs de o săptămână.

| SelfieWild explică (pentru anonim_4396):

Nu si la mine, după una doua zile deja ma trezesc cu câteva fire crescute

| AliceFirea a răspuns:

Probabil ca atunci cand incerci sa zmulgi firul de par, il rupi.