| UnaCaldaUnaFierbinte a întrebat:

Este adevarat ca dispar cosurile dupa ce iti incepi viata sexuala? Are vreo importanta daca faci sex cu prezervativ sau fara? (eu am facut de cateva ori doar cu prezervativ si tot am cosuri)... Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat, cosurile nu sunt influentate de viata sexuala. E o minciuna cu care, rareori, baietii reusesc sa amageasca fete mai prostute, mai fara scoala. Evident, fiind o minciuna sau o gluma, nimeni nu se asteapta sa aiba vreun efect, nici fetele nu ii cred pana la capat, le place doar sa se lase pacalite.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Cosurile nu au nici o treaba cu viata sexuala, dar igiena precara a fetei, este direct rapunzatoare de aparitia cosurilor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in urma a mai multe incercari, chiar tu singur vei reusi sa-ti dai seama daca este adevarata sau falsa respectiva afirmatie, mit sau presupunere. In mod sigur vei ajunge sa ai macar/cel putin...o satisfactie. Chiar si daca cosurile nu vor dispare si vor mai exista in contunuare inca o anumita perioada de timp. big grin Succes!

| mihai69 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu, dar fără prezervativ există un risc mare de sarcină / b.t.s.
3. E doar un mit urban.