| UrsuletZzZzDePlush a întrebat:

De ce sunt urata? crying Adica am multe defecte, iar cat de curand voi merge in vacanta la niste rude in strainatate si ma voi face de ras [adica verisoara mea este o papusa pe langa mine].
1)Ea are dintii foarte albi si drepti.Eu ii am cam carni si galbui
2)Ea are spatele drept ca peretele, eu am coloana destul de deformata.
3)Ea are parul matasos si cu volum.Eu am parul uns si subtire.
4)Eu sunt plina de cosuri pe fata si pe spate si ea nu are nici un cos
Ajutor.Ce sa ma fac?crying Mi-e si rusine cand mergem la mare de coloana mea ca de bunicuta crying.Am incercat sa ma indrept cat am reusit dar am omoplatii destul de iesiti in afara.
Funda pentru cine ma ajuta sa fiu mai frumoasa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu nu te uiti in oglinda si esti multumita de tine altcineva ce sa mai zica? Cosurile se duc cu Ivatherm Akne-syt, parul gras se rezolva cu sampon life care pentru par blond sau sampon gerovital pentru cresterea parului, coloana o ti dreapta cu o vesta speciala pentru asta iar dintii se rezolva cu un detartaj si o albire la stomatolog.

Nu trebuie sa te compari cu nimeni, tu esti speciala, ai felul tau de a fi.
Daca cineva nu te place nu trebuie sa te gandesti ca ceva nu e ok cu tine pentru ca si tie iti displac unii oameni.

7 răspunsuri:
| kindness a răspuns:

Of of. deci asculta aici:
desi nu ai dintii drepti, ii poti avea albi, incearca sa te speli de minim 2 ori pe dinti in fiecare zi; asa vor fii cu cateva noante mai albi. Sa tii indrepti costa o avere in jur de 4-5 mil si dureaza. 2- ti poti intrepta coloana prin exercitii speciale care se fac gratuit la Marie Curie in Bucuresti. daca te ingrasi putin se vei mai fi asa cocosata, deoarece cu cat esti mai plinuta cu atat aspectul cocoasei dispare.4-si eu am aceeasi problema..multe cosuri pe fata in special pe spate.incearca sa-ti storci cosurile si apoi incearca sa te speli cu un sapun mai natural, nu dinacela de maini. aplica o crema hidratanta[nivea] sau putin ulei de masline sau o masca cu miere. Daca vrei sa ti se usuce cosurile aplica albus de ou si lasa circa 10-15 min pana ti se usuca fata complet, incat sa nu o poti misca si apoi incearca sa mai storci din cosuri, daca nu reusesti spalate cu apa calduta si aplica putin ulei de masline sau miere si lasa sa actioneze 20-30 min. 3- parul poate fii matasos daca il ingrijesti: poti aplica miere+zeama de lamaie amestecate pe el si lasat cam 40 de minute si apoi samponat cu Pantene care lasa un par moale. Sunt multe trucuri care te-ar ajuta sa arati bine. Incearca sa te epilezi, sa te pensezi-deoarece pensatul iti schimba trasaturile faciale. Date cu parfum, nu mult. Si fii vesele tot timpul, nu lasa sa se vada ca esti nemultumita de tine! Pa pa

| afrodita3333 a răspuns:

La varsta asta toti ne confruntam cu aceste probleme.Toti ne considerem urati dar asta nu inseamna ca asa e.Problemele pe care le ai tu, le are aproape orice fata.Desi tu le consideri mari ele sunt chiar minore.Problema cu coloana este in primul rand una medicala.Inceasca sa stai cat mai dreapta si sa ai rabdare pentru ca in timp se v-a indrepta. Daca problema e mai grava apeleaza la un medic.Problema cu cosurile este iar una medicala care se poate ameliora in timp cu ajutorul unui dermatolog. Dinti se pot indrepta cu un aparat dentar si se pot albi in timp avand o igena corecta.Parul se poate aranja si tunde in asa fel incat sa aiba mai mult volum.Te poti tunde filat.Pentru a arata bine trebuie sa te ingrijesti. Poti face schimbarile astea chiar pe parcursul verii iar la toamna vefi fi o alta persoana, totul e sa ai voita.SUCCESwinking

| bobodanlili a răspuns:

Auzi da-mi si mie nr de tel a lu varata

| UrsuletZzZzDePlush explică (pentru bobodanlili):

Acolo unde e ea nu primesc copii cu una cu doua telefoane. Oricum are 11 ani [iar eu 13] deci nu prea ai ce discuta cu ea.Cautati iubita in alt loc wave.

| pulx a răspuns:

Asculta ce trebuie ca sa fii frumoasa nu e in puterea mea sa te fac nu-s eu IIsus Hristos(multe minuni facute de el)dar daca ai incerca sa stai dreapta sa te duci la un denstist sa iti speli parul cu sampon de care e nevoie si sa te dai cu lotiuni pe fata si pe spate ai arata mai bine.Si eu mereu stau drept.In ultimul rand tu trebuie sa ai si forme aceaste le faci incercand slabind sau ingrasandute. Sper ca te-am ajutat.

| Anda1708 a răspuns:

Frumuseata e un sentiment,o simti nu o vezi! Nu trebuie neaparat sa fi frumoasa din punct de vedere fizic,important este sufletul! Trebuie sa ai incredere in tine pentru ca esti frumoasa, nimeni nu este urat, decat oamenii cu inima de piatra! Gandeste-te ca nimeni nu e perfect, toata lumea are defecte! Este mult mai grav sa ai un defect spiritual, decat unul fizic.Pe cel fizic il mai ascunzi, pe cand pe celalalt nu ai cum sa-l ascunzi.Numai bine si nu uita sa ai incredere in tine!

| Alex_Anghel_1993 a răspuns:

Pai sa stii ca nici eu nu sunt Fat-Frumos din Lacrima, am si eu niste puncte rosii de la hormoni, bine aveam, pentru ca mi-au disparut singure si dintii mei sunt albi insa in fata nu sunt drepti iar am 4 masele cariate, coloana o am dreapta insa ai putea incerca in fiecare seara sa faci exercitii de gimnastica, legat de par nu stiu pentru ca am parul scurt si eu dar daca il las sa creasca si al meu se face gras, iar cosurile se vor coace si le storci iar cele care nu se coc atunci vor trece de la sine.