| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele fete isi ridica tricoul in fata si lasa liber zona intima ce vrea sa arate cu aceasta moda ca nu am vazut in nici o tara din ue asemenea lucru.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stiu ca este prostie! Am spus in concluzia de mai sus ca-i lipsa de educatie, scoala si credinta. Apropo de credinta! O sa ma atace unii pentru asta, dar pe langa contradictiile din Biblie (in care nu cred) cred ca exista Dumnezeu. Teoria cu bing-bang dintr-o planeta uriasa nu m-a convins. Din nimic nu poti sa faci o planeta uriasa si apoi sa explodeze si sa mai nasca si viata. Dumnezeu (sau cum si-o zice) exista! Altfel nu se poate explica nimic.

52 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns (pentru Salontanul):

Si soției tale îi place un bărbat care vede femeia ca pe un lucru?
Doar asa de curiozitate.
Eu una ma respect si nu as putea sta lângă un asemenea bărbat.
Pe ala l-as considera ca un puber, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare chiar nu există în UE și peste tot pe Planetă acest comportament? Cam dubios. Eu una credeam că în afară e și mai jale. La tropice ce să mai spui, că umblă chiar toți aproape nude, acum și clima are influența ei, dar clar mentalitatea din ziua de azi.

Azi nudismul este ceva acceptat, voi nu ați observat că la TV se promovează doar asta? De ce se promovează și eu mă întreb? Cineva spusese și un răspuns, la un moment dat, dar legat de s*x, dar cred că același răspuns se pretează și la nudism. Răspunsul suna cam așa : "Că se*ul vinde." La fel și nudismul.

Acum că pisi astea tinerele se pretează și visează și ele, ce vină au ele până la urmă că societatea pare-se că le presează să o facă și ele. Iar eu deși sunt femeie, dar constituția nu mi-a permis prin simplul fapt să fiu fană nudism, totuși eu le înțeleg pe fetele din ziua de azi, păi dacă tu ca modele ai doar nudistele, dacă se pune presiune pe tine, tu cum nu ai face asta?

Aaa ca și model din media și societate aș mai adăuga modelul Eva. Asta dacă sunteți fani creștinism.

Dar am eu așa o teorie, observată pur și simplu tot din media. Hai să fim serioși, voi ați observat și voi că în videoclipuri și chiar filme, femeia e mereu cea mai dezbrăcată, dar funny și cea mai împopoțonată, mna, că acum deja s-a ajuns totuși la un apogeu și deja și bărbații poartă și bijuuri și tot tacâmul e și ăsta un adevăr, dar dacă încercați să observați totul mai în amănunt, e drept că femeia, Eva asta e cea mai dezbrăcată, că de la origini ea și-a cam păstrat ispita în ADN iar că de la origini Satan tot lucrează prin ea și o tot îndeamnă la ispitirea Planetei? Până la urmă și mentalitatea, de ce deși și bărbații pot fi cu sensul de bit*h, de ce doar femeia e categorisită acolo? Pentru că e în ADN. Nu spun asta cu niciun drag pentru cei care totuși fac mârșăvii de partea s*xului masculin și se ascund după replica "femeia e btch"
Nu! Dar vreau să subliniez partea Evei în context și da, să arăt că deși poate nici nu e vina femeii în fond, Satan a găsit unealta perfectă pentru pervertirea Planetei, iar la femeie și prin femeie merge întotdeauna, dar asta înseamnă că și bărbatul e un tip slab, cum ea a fost creată din coasta lui, femeia e întotdeauna piciorul ăla a lui Ahile sau cum naiba se numea ăla a lui Ahile. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| just4ubr2015 a răspuns (pentru Bubico2022):

Daca cred ca e inteligent dupa privire se vede ca e ca stapanul laughing

| just4ubr2015 a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand a aparut pe pamant femeia a umblat despuiata si a stricat barbatul nu vezi la tv numai despuiate arata si toate parasutele de la neata pana la mireasa nu vezi o femeie normala astea sunt vremurile se vrea circ pe paine

| Goddessss a răspuns:

Pai sezi dracu in banca ta ca nu ție îți dau reply.
Numai ce întrebare penibila ai putut pune

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Goddessss):

Frumos vocabular ai de tata de la tara acum v-ati modernizat stati la barfa pe net inainte stateai la poarta laughing

| Goddessss a răspuns (pentru just4ubr2015):

Îți dai seama ce am putut zice.
Am zis dracu.
O mare blasfemie

| Goddessss a răspuns:

Hai pa ca m-ai obosit

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Goddessss):

De la fondurile de ten expirate si te trage happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu înseamnă absolut nimic, fiecare este liber sa se îmbrace cum dorește, sa asculte muzica dorita și sa își trăiască viata asa cum vrea, ca vorba aia, doar o viata ai și să critici pe x și y nu îți aduce nici un câștig.
Dubios cum doar persoanele de sex feminin sunt atacate pentru asta, ca vai ca nu se respecta etc, dar de persoanele de sex masculin care poarta pantalonii lăsați de li se vad chiloții nu spune nimeni sau de faptul ca de multe ori stau fără tricou, ca poate nici mie ca tipa nu îmi place sa îl vad pe y fără tricou.
Asa cum multe dintre noi ignoram aceste aspecte, asa puteți și voi sa treceți peste, ca nu va obliga nimeni sa va uiți la una pe strada îmbrăcată nu știu cum sau pe internet.

Și asta este strict părerea mea, ca fiecare își trăiește viata asa cum considera ca este mai bine, ca îl face sa se iubească mai mult pe sine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Goddessss):

Vai si amar de voi tinerii! Cititi si nu intelegeti si va mirati ca de ce merge tara prost. Trebuie sa explic fiecarui... care nu intelege ca nu m-am referit la toata lumea? Eu am scris "unele" si "unii". Trebuie sa-ti explic si subtilitatile limbii romane? Daca nu te-au ajutat parintii si scoala crezi ca eu pot face mai mult? Pot sa pun pariu ca nu vei rezista mult in casatorie daca nu cumva pana acum ai schimbat vreo doi! Daca asa intelegi si acasa e vai si amar de acel barbat! Mai mult, in raspunsurile mele am precizat ca am o casatorie pe care i-as dori-o oricui. Ne intelegem si din priviri. Dar este boala voastra a tinerilor sa cititi putin sau chiar deloc si apoi sa trageti concluzii pripite. La asta se mai aduga si studiile PISA cara arata ca tinerii de astazi sunt 47% analfabeti functional ( https://www.edupedu.ro/......ivel-prec/ ). Asta e! Nu pot eu schimba lumea dar macar de n-ati mai bantui pe net si sa atacati oamenii de pomana. Adica exact ce zicea Umberto Eco.

Răspuns utilizator avertizat
| Goddessss a răspuns (pentru Salontanul):

Citește si rectifica ce ai zis mai sus si apoi scrie romane fără sens.
Un bărbat căsătorit nu poate vorbi asemenea mizerii despre femei
Imposibil.
Nici nu știu cum ai avut curaj si putere sa scrii asa ceva

| Goddessss a răspuns (pentru Salontanul):

Nu te teme tu de învățatul meu si de cărțile mele.
Chiar săptămâna trecută am cumpărat de pe anticariat cărți cu 280 de lei.
Nu sunt mulți bani, dar sunt multe cărți din diverse domenii ( beletristica, economie, limbi străine, psihologie, filosofie, ezoterism).
Eu zic sa nu îmi porți tu mie de grija in legătură cu educația mea

Răspuns utilizator avertizat
| RonaldoGOAT a răspuns:

Aceasta practica ar trebui sa fie mai frecventa in randul femeilor. Sunt sustinator al libertatii femeii nu vad vreo problema cu impartasirea podoabei mamare acest comportament este specific femeilor increzatoare.