| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

De curand am observat ca am firicele mici de par pe nas, observabile doar din apropiere si am si puncte negre pe nas. Vreau sa folosesc plasturi de puncte negre dar, nu stiu cum sunt, si poate imi rup firele de par si nu vreau sa imi creasca mai mari

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu îți vor rupe firele pentru că nu sunt ca benzile de epilat, dar dacă ai dubii, ia-ți întâi firicelele cu penseta sau cu o bandă pentru față și apoi folosește benzile pentru puncte negre. Înainte de a folosi benzile, pune o cratiță cu apă pe foc și stai cu fața la aburi 10 minute pentru a ți se deschide porii și se vor lua mai bine punctele negre, dar la un anumit interval de timp vor apărea din nou și va trebui să repeți procesul. Poți preveni parțial apariția lor folosind un scrub de 2-3 ori pe săptămână și curățându-ți zilnic foarte bine fața, însă tot vor mai apărea

1 răspuns:
| Happinessssss a răspuns:

Nu îți vor rupe firele, și nici punctele negre, da. sigh Am încercat, și eu am probleme cu punctele negre și mi-am luat din DM dar nu au luat nimic.
Ok, sper că te-am ajutat cât de cât.batting eyelashes