| Bobo03 a întrebat:

Hei fetelor TPU, sunt disperata mi-am epialt mustata de multe ori si de fiecare data m-am iritat( bubite /cosuri albe, groaznic scarbos, infiorator) tin sa mentionez ca ultima data am facut acest procedeu cu penseta, deoarece nu mai aveam ceara. Sunt bruneta si chiar imi sta dezgustator, eu fiind cu un ten alb.
As dori cateva sfaturi, si "leacuri" si ma repet de fiecare data cand ma apilam am avut aceste bubite/cosuri. va rog sa luati in serios acest subiect, chiar vreau sa scap de ele si de mustata fara a-mi fi frica inainte de epilare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Maravilla a răspuns:

Aftershave poate.

| GeorgianaEuu a răspuns:

Poate esti alergica la ceara respectiva..incearca alt produs sau foloseste o crema. Daca vezi ca tot nu functioneaza..foloseste penseta sad

| Bobo03 explică (pentru GeorgianaEuu):

Am folosit si penseta, si inclusiv ata, dar nimic, si solutii pentru calmarea pielii am folosit apa oxigenata, spirt o solutie de la farmacie de 5 lei "lara" dar nimic in continu aceeasi problema sad si o crema babeocin... ulei de masline

| Bobo03 explică (pentru Bobo03):

Baneocin*

| GeorgianaEuu a răspuns (pentru Bobo03):

Din ce stiam eu, e buna crema de galbenele. Daca nu, mergi la un dermatolog si vezi ce-ti spune(referitor la bubitele si cosurile care iti apar dupa ce ai folosit ceara).

| KindduOullie a răspuns:

Du-te la un medic specialist sau la medicul de familie.