| lyTTTT a întrebat:

De unde stiu ca o geanta gen louis vuitton / burberry este un fake exceptand faza cu pretul:d? multumesc frumos :*

Răspuns Câştigător
| ReeaRissa a răspuns:

1. LOCATIA
Ceea ce trebuie sa stii este ca singurele magazine care distribuie genti originale Louis Vuitton sunt cele Louis Vuitton ( L.V nu are alti distribuitori), in ceea ce priveste internetul singurul site (in afara celui oficial LV) care este autorizat sa comercializeze accesoriile LV este www.eluxury.com.
2.DETALII DE ASPECT
Cu preturi care pornesc de la 400 de euro si sar de 10.000, este inutil sa mentionam ca in cazul gentilor LV nu exista greseli de creatie. Ne putem referi aici la aspectul bretelelor, la cusaturi, fie ele si interioare.
Mai mult de atat, gentile LV originale sunt realizate dintr-o singura bucata de material. Asadar, monogramele de pe material vor fi continue. De asemenea, monograma LV se regaseste si pe cheita fermoarului. Ea este perfect simetrica si niciodata nu o veti gasi "taiata" de o cusatura pe o geanta originala.

Louis Vuitton apeleaza numai la imprimarea monogramei LV pe genti, nu si numele complet (excludem eticheta).
Daca baretele gentii vin fie infasurate in folie protectoare, fie ambalate in orice alt fel, va aflati in fata unui fake.
Contrar primei impresii, gentile LV nu se realizeaza numai in Franta. Asadar, daca gasiti o eticheta inscriptionata "Made in Spain", nu va hazardati fiindca aceasta poate fi veritabila. De peste 25 de ani, genti LV se produc si in: SUA, Spania, Germania si Italia.

3.ETICHETA
Eticheta unei genti autentice LV nu este atasata pe exterior: pe bareta, etc. De regula, ea vine intr-un plic, odata cu factura.

4.PRETUL
LV nu practica reduceri, iar stocurile lor sunt extrem de limitate (doar cateva bucati).

| DraGfirE a răspuns (pentru ReeaRissa):

ReeaRisa foarte bun raspuns si rog ca tu, kle4ever sa citesti ce zice eu vroiam sa zic mai pe scurt dar daca ai zis tu numai ma bag reearisa big grin.

| lyTTTT explică (pentru ReeaRissa):

Dar un portofel? de unde stiu ca e fake? :d

| ReeaRissa a răspuns (pentru lyTTTT):

Te iei dupa aceleasi principii:Locatie, Pret, Detalii, etc.

| Esperança a răspuns (pentru DraGfirE):

Da foarte bun raspunsul dupa ce am dat eu link-ul rolling on the floor

10 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Uite citeste aici, sigur te va ajuta;) http://www.roportal.ro/......a-3452.htm

| lyTTTT explică:

Spuneau *

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot fi falsificate.numai banii si tablourile pot fi falsificate. obiectele de imbracaminte si accesoriile nu pot.nu are cine.

| lyTTTT explică (pentru anonim_4396):

Pai la tv spuneam ca si DAniela Crudu se afirma cu anumite genti replica. si existastraight face adica sunt peste tot replici. si la tv au zis ca sunt tot felul de facaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kle? peste tot sunt facaturi.au falsificat astia tot vor falsifica pana si venirea lui messia.si o geanta louis vuitton nu poate fi contrafacuta? sotia mea face genti de piele.borsete,si alte nimicuri.ce dumnezeu piele ata si stamta cu sigla firmei? sa fim seriosi.aud foarte des in societate; toala de firma, geanta de firma, pantof de firma.sigur ca da.toate sunt de firma.si eu daca-mi pun un bec deasupra usii si scriu ceva dedesubt,este o firma. ceva bani pentru reclama, putin mediatizata si pot vinde praf de caramida pisata, ca praf de purici. cine verifica? cine stie? tu vezi in ce haos traim? eu personal am cumparat incaltaminte de firma si m-au tinut doi ani.comode nu au fost ghetele dar ...erau de firma. dupa ele mi-am cumparat ghete din piele de vitel.romanesti.m-au tinut 6 ani, de bune si doua ierni la servici.m-am lamurit cum e cu firma.doar un nume in rest reclama si bani multi.