| PeAcE a întrebat:

Deci am o mica nelamurire. Mi se curata pielea de pe fata. In general de pe obraji si prin jurul ochilor. Ce crema sau lotiune imi recomandati? As vrea sa ma ajute si daca se poate sa poata sa fie cumparata din farmacie sau magazin. Merci frumos!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând trebuie să te hidratezi tu suficient de bine.
Ai un ten foarte deshidratat și trebuie să folosești creme pentru o hidratare puternică. Aplicarea se face pe pielea umedă (un mic secret).
Farmec, L*Oreal, Gerovital, etc.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Se poate si de la bronz sau de la faptul ca tenul tau nu este destul de hidratat.Consuma multe lichide.Cumpara o piele mai grasa pentru tenul uscat. Cea mai buna e Gerovital, ti-o recomand.Mult succes!

| Eff a răspuns:

Inseamna ca tenul tau este foarte uscat.
Daca vrei sa incerci o crema, incearca una de la Avene pentru ten uscat. Este ceva mai scumpa, dar merita toti banii. O recomanda multi dermatologi si ti-o recomand si eu.
Gasesti in farmaciile sensiblu

| Pinky_4803 a răspuns:

Vrei sa spui ca iti merge pielea de pe fata? Atunci poti incerca un exfoliator si o crema hidratanta sau daca te referi ca, cauti un produs care sa iti curete fata. Acela de la garnier este foarte bun. Am dat 16 lei pe el. Destupa porii si nu apar cosuri; )

Sper ca te-am ajutat
pupicbatting eyelashes

| nina_3625 a răspuns:

Problema e ca ai tenul foarte uscat big grin si eu am patit-ohappy de aceea nu iti ies nici cosuri probabil

nu ai nevoie de o crema anume big grin doar de o crema mai grasa

totusi iti recomand sa folosesti o crema de la Plafar sau de la farmacie big grin ceri por si simplu "o cremuta pentru tenul uscat si sensibil" te asigur ca in aproximativ o saptamana vei scapa de aceasta problema

| ingerashmyk a răspuns:

Poti incerca o crema hidratanta sau exfoliant