| Întrebdetoateee a întrebat:

Deci eu nu înteleg ceva cum este posibil ca eu care mă îngrijesc, mananc cat de cât sanatos am grija de tenul meu si de parul meu si de mine într-un cuvant si am cosuri am măreață am de toata puncte negre etc, si cum este posibil ca cineva care mananca numai prostii, face baie odata pe saptaman si abia se apala pe față sa aiba tenul fin, măreață nu mai zic ca n-am vazut asa ceva la el în par este efectiv perfect (vorbesc de un el care are 14 ani și eu care am 15 ani) deci pur si simplu explicati-mi ca nu înteleg

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

La fel cum e posibil ca unul care n-a fumat de loc sa moara de cancer de plamani si altul care fumeaza un pachet pe zi sa fie bine mersi

| Anamaria9916 a răspuns:

Gena... Uite, am o mătușa( 65 ani), sora bunicii mele din partea mamei care nu are nici un dinte pus și nici o plombă. Are vreo 3 extracții și atât. Dinții ei, la peste 60 ani arată aproape ca ai mei la 23. De spălat se spală pe dinți de câteva ori pe an și chiar și atunci folosește bicarbonat de sodiu care distruge smalțul, din câte știu eu. La fel ca tine și eu am avut coșuri, de vreo 10-11 ani mă lupt cu mătreața, pe la 14-15 ani mi-au alărut riduri de expresie, am rămas și cu urme de la coșuri. Am mers la o grămadă de dermatologi, am respectat tot ce mi-au spus. De coșuri am scăpat, dar de mătreață nu. Mi s-a spus să mă spăl pe cap o dată pe săptămână, maxim de două ori... apoi am primit un tratament la care eram nevoită să mă spăl zilnic. Încă mă lupt cu ea.

| PRaPRa a răspuns:

Deoarece,ce faci tu nu este natural sau normal.In special pentru un pusti de varsta ta.
Orice inseamna chimic in exces dauneaza sanatatii, fie fizice sau mentale.

Pe scurt, mai joaca-te si tu in mocrila ca restul copiilor.