| NothingImportant200 a întrebat:

Deci, eu trec clasa a 5 big grin. Si nu stiu ce sa imi iau : ghiozdan sau geanta? Daca mi-ati putea da niste sfaturi insotite de poze ar fi minunat. Multumesc anticipatkiss

21 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ia-ti ghizdan; iti dau acest sfat in primul rand din motive medicale. Gentile pe-o parte deformeaza coloana. La cate tone de carti trebuie sa care copiii la scoala, cel mai bun e un ghiozdan, pentru ca greutatea e distribuita pe ambii umeri si obosesti mai greu si nici nu ti se stramba coloana...
Apoi, ghiozdanele sunt la moda si simpatice, dar in acelasi timp foarte practice si comode. Pe piata exista o multime de modele si preturi, pentru gusturile si buzunarele tuturor. Cauta unul care sa se potriveasca cu stilul si personalitatea ta si. Mult succes in noul an scolar! happy

Răspuns utilizator avertizat
| gabriella_1970 a răspuns:

Bună! Eu zic să alegi un ghiozdan drăguţ şi încăpător.Se potriveşte mult mai bine pentru clasa a V-a.Alege un model care îţi place(există mii de modele aşa că ai de unde alege) şi îl poţi decora tu cum îţi place dacă vrei să fie mai original. Îl poţi colora, poţi pune diferite jucării micuţe de pluş, trebuie doar să fii inventivă. Mult succes în anul şcolar ce urmează!

| Диана a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti iei ghiozdan. Pentru ca geanta aia tip postas iti deformeaza coloana. Am o fata in scoala mea, si aia de cand o stiu numai genti de alea poarta... Si deja coloana ei a luat-o razna. straight face
Eu zic ca ghiozdanul e cea mai buna alegere. happy

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Ti-as zice sa iti iei ghiozdan. Eu de-abia acum vin a VII-a si imi iau geanta, dar aceasta este decizia ta. Gandeste-te bine cu care te simti mai comoda si care e mai practica. Sper sa faci alegerea corecta.

| secret96 a răspuns:

Hei, eu iti recomand un ghiozdan deoarece acum esti in crestere si te deformezi cu o geanta pentru ca te va trage intr-o parte si asa te vei deforma. Eu acum sunt in a 8-a iar in clasa a 5-a si eu am fost asa : ca am crescut si vreau geanta ca si fetele mai mari, etc dar oriunde mergeam toti imi spuneau la fel : ca sa nu imi iau geanta, mai bine imi iau ghiozdan macar inca 2 ani dupa aia daca se mai poarta si daca vrei iti iei geanta.
Asa ca mai bine ie-ti un ghiozdan, dar o sa iti iei un model mai dragutwinking.
bafta in a 5-a :*

funda? big grin

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei ghiozdan deoarece vei avea multe carti si daca iti vor incapea in geanta va fi foarte grea si te va durea umarul!
La mine in clasa aproape toate fetele si-au luat geanta si la unele nici nu au incaput toate cartile si era foarte grea de aceea nu puteau sa o tina pe umar si mergeau gu ea in brate sau in mana. dupa aceea toate si-au cumparat ghiozdan si asa ne-a sfatuit si diriga big grin

| AdelinaC a răspuns:

I-ati ghiozdan.Eu trec a11-a si tot ghiozdan am si imi este mai bine.Alte fete care au geanta se plang ca e grea, in schimb mie imi este bine ca duc cartile in spate si e mai usor asa.Nu are sens sa te alegi cu dureri de spate pe viitor pentru o fita de moment.

| kolcov a răspuns:

Eu ti'as zice sa iti iei ghiozdan happy, eu pana acum am avut ghiozdan, as vrea si eu sa imi iau geanta dar nu stiu cat de comoda e happy

| Simooxd a răspuns:

Ce vrei tu.
Care crezi ca te avantajeaza mai bine!
Eu in clasa a5a am avut ghiozdan[:d].

| cezii a răspuns:

Mie imi plac amandoualove struck. Dar daca o sa ai carti multe si grele de purtat in fiecare zi dupa tine, e de preferat sa-ti iei ghiozdan. Pentru ca o sa ai multe carti in clasa a 5-a si grele si de la geanta o sa te doara spatelebig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un ghiozdan dar pe o parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti iei ce vrei nu neaparat ce zicem noi ie alegerea ta nu a noastra:d mult succes:8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu trec a 5 si nici eu nu stiu ini inu geanta dar se rupe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 la puterea a 2 - 2 la puterea a3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne toate fetele de la "tara" vor sa se dea si ele mari vedete au vazut la fetele mai mari geanta si vreti si voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trec clasa 2 si am o geanta si nu am nimic la spate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei u tongue eu sunt in clasa a 6 si am geantatonguebig grin

| alexutza222 a răspuns:

Pai depinde ce iti plc mai mult, eu spre exemplu imi iau o geanta. (trec in a7a ) tu faci cum vrei cum iti e mai comod.kiss

| alexutza222 a răspuns:

Buna. eu imi iau geanta pentru ca e mai comod si mai cool. pana la urma faci si u cum vrei, papakiss