| AlyAlexutzu a întrebat:

am si eu o intrebare de curand am fost la dermatolog si mi-a zis ca nu am nici-o problema cu parul dar vazundu-ma pe mine ca zic ca-mi cade mi-a recomandat novophoane sampon energizant si lotiune pentru caderea parului.Iar intrebarea mea este daca parul meu nu are nimic si ma dau cu acel sampon si aceea lotiune poate sa-mi produca caderea parului? pls ziceti-mi si mie dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

Ai aici 2 articole care ar putea să te ajute

http://www.i-medic.ro/......i-cauze-si

http://www.i-medic.ro/boli/caderea-parului

Din propia experineță loțiunile respective nu pot provoca căderea părului. De cele mai multe ori, doar nu ajută

| AlyAlexutzu explică (pentru jmekerashu):

Eu am parul normal aspru si pe lotiune scrie pentru parul oboist fragil cu tendinta de cadere si mi-e frica sa nu mi-l faca sa cada... adica nu inteleg ce I-ar da parului un + sau un -

| jmekerashu a răspuns (pentru AlyAlexutzu):

Nu are cum sa-ti cada mai tare părul (dacă e loțiune de calitate). Eu zic să încerci cu încredere de vreo 2-3 ori și vezi de îți merge.