| deadeutsa a întrebat:

Dimineata imi apar sub ochi semne de oboseala, dar nu sunt obosita, sunt chiar vioaie. Cand ma trezesc (la 7) arat foarte urat, si abia dupa 11 imi dispar acele semne. Intr-adevar, adorm numai pe la 11, dar mai repede nu pot, stau si cate 2 ore fara sa adorm. Ce sa fac? Exista ceva care sa faca acele semne de oboseala sa dispara sau sa adorm mai repede?

Răspuns Câştigător
| Metin2Hidra a răspuns:

Mananca pe la 5-6 si apoi culcate pe la 9:30; 10:00

3 răspunsuri:
| Metin2Hidra a răspuns:

Nu mai manca tarziu seara sau culcate mai devreme

| deadeutsa explică (pentru Metin2Hidra):

Eu mananc la 7-8 si mai devreme nu pot sa ma culc, stau in pat si pur si simplu nu pot adormi, dar o sa incerc sa mananc inainte de 7.

| Metin2Hidra a răspuns:

E tarziu sa mananci la ora 8 deoarece apoi te culci si nu digereaza mancarea apoi dimineata te scolii de parca ai fii obosita si molesita