| AndreeaRullz a întrebat:

Din ce este alcatuita trusa voastra de machiaj?(Nr de glossuri, mascara etc)

10 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Balsam de buze->3
lip gloss->2(incolore)
creioane de ochi->4
rimmel->1
farduri->5 truse(2-3 culori each)
fonduri de ten->2.(unu mai deschis si unu cu o nuanta mai inchis)

pace!

| asdfghjklmnb a răspuns:

1 luciu de buze incolor,inca unul bej-maro, o mica trusa de fard de ploape cu alb, roz si 2 nuante de mov, 1 ruj rosu, un creion roz si unul visiniusiu un rimelhappy

| Smile_5509 a răspuns:

Pai un fond de ten(nu am nevoie de mai multe), pudra nu folosesc, un rimel(nici aici nu am nevoie de 20laughing), 2-3 creioane de ochi, 2 blush-uri, 2 balsamuri de buze, 4 glossuri transparente/cu fructe, 5 rujuri, 3 paletute de farduri, pensule, un anticearcan si cam atat.Stiu ca par multe dar nu ma machez foarte tarebig grin
Pt ca fata mea arata groaznic dimineata din cauza cearcanelorhappy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

3 rimeluri
3 truse cu farduri pentru pleoape
1 pudra
2 fonduri de ten
1 conturi pentru ochi
3 creioane
si vreo 7 glossuri/balsamuri

| Loretta a răspuns:

20 glossuri
8 creioane ochi
4 rimele
1 tus albastru si 1 negru
1 fond de ten lichid
o pudra compacta si una pulbere
2 creioane pentru. conturul buzelor
o trusa cu farduri pleoape
1 fard de obraz happy

| Alina_9354 a răspuns:

4 mascara, 8 gloss-uri, 4 creioane(eyeliner), 2 tusuri, 3 rujuri, un fond de ten(da nu prea folosesc), 4 truse de farduri pentru pleope si cam atatbig grin

| Merisorr a răspuns:

Am vreao 10 glossuri sclipiceoase, 4 mascara, 3 creioane, 6 rujuri inchise, vreo 3 pudre, fond de ten si 2 cutiutze cu farduri big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 nunate de fond de ten de calitate, pudra de fata tot de calitate, trusa de blushuri profesionale cu 28 de nuante, trusa de farduri profesionale pentru ochi cu 120 de nuante, trusa de farduri profesionale cu 78 de nuante neutre mate si sidefate, trusa pensule cu par de raton, trusa profesionala de rujuri cu 66 de nuante, creioane pentru ochi diferite nuante, gloss-uri diferite nuante, corector cearcane, bureti pentru aplicarea fondului de ten, mascara 5 feluri, farduri pentru ochi gen pudra, creme de fata si ochi, bureti demachianti, demachiant, lotiune tonica, etc

| Ego a răspuns:

Paithinking

vreo 5-10 glossuri.
15-20 creioane de ochiblushing
cateva rimeluri.
farduri.si.thinking
fond de ten.
dar nu prea le folosesclaughing
big grin

| andreeadaniela_6674 a răspuns:

Pai trusa mea zilnica este alcatuita dintr-un mascara negru, eyeliner negru(creion), tus negru si un gloss roz deschis.Este cel mai practic machiaj, iar produsele in mare sunt de la Miss Sporty!