| chupachups1234 a întrebat:

Din ce se pot face acasa masti pentru tenul mixt?

3 răspunsuri:
| klary a răspuns:

Exista in comert plicutele de argila de la Gerovital (costa maxim 1 leu) si se amesteca cu ulei de masline, fructe, smantana in functie de tipul de ten. Vei fi foarte multumita...

| eugem35 a răspuns:

Http://SPAM/a/MEwGKNxq intra aici si inscriete si vei castiga si bani si ce produse vrei tu pentru tine sau sa le vinzi mai departe

| Ąnđяξ a răspuns:

Fa o mixtura dintr-o lamaie verde, o jumatate de portocala si un pahar cu lapte batut. Aplica masca pe fata pentru 20 de minute.
Inmoaie 10 migdale intr-un pahar cu apa de seara pana dimineata. La cele 10 migdale adauga un pumn de petale de trandafiri si putin camfor. Aplica mixtura pe ten, iar dupa 30 de minute maseaza fata cu mainile ude si indeparteaza pasta cu apa.
Toaca marunt un castravete mic si amesteca-l cu o jumatate de pahar cu iaurt proaspat. Aplica pasta pe fata pentru 5-10 minute si indeparteaz-o cu apa din abundenta.