| Ava1231 a întrebat:

Dupa ce ma epilez(cu epilatorul) pe picioare imi apar tot felul de bubite/cosuri rosii cu ceva lichid inaintru. Si se vad ft urat si sunt multe si persista ft mult timp. Cum as putea sa fac sa nu mai apara?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Folosești lama sau ceara.

| Denila123 a răspuns:

Si eu ma berberesc cu masina de tuns...
La fel easa bubite
Dar dupa ce ma berberesc dau cu apa sapun
Si nu mai e probleme

| Hope1992 a răspuns:

Nu stiu daca poti sa eviti aceasta situatie, inainte sa te epilezi cu epilatorul sa faci o baie lunga cu apa fierbinde si dupa ce o faci sa te dai cu o crema. In principiu nu ar trebui sa te tina roseata mai mult de 2 zile maxim.

| userjune90 a răspuns:

Cea mai recomandată formă de epilare este cea cu ceara, care la unii doare, ori cu lama...
Așa se întâmplă de cele mai multe ori la folosirea epilatorului

| Ava1231 explică (pentru userjune90):

Pai si cu epilatorul doare ftt rau

| Fatafaranume1897 a răspuns:

Așa apare de la epilator... după o perioadă în care te faci numai cu epilatorul, s-ar putea să ți apară coșuri, folosește altceva