| TheQueen1 a întrebat:

Dupa parerea voastra, care ar fi inaltimea si greutatea ideala pentru o fata/ femeie?
Alegeti din urmatoarele variante sau scrieti voi una:

- 1.80 si 55 de kg;
- 1.80 si 50 de kg;
- 1.75 si 50 de kg;
- 1.75 si 45 de kg;

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

1.75 m si 50 kg

| Ana2333 a răspuns:

Trebuie sa mentiomezi si varsta pentru ca joaca un rol important in toata treaba asta

| Ana2333 a răspuns:

Uite aici iti dau un link care te va duce la o pagina unde vei gasi doua tabele pentru categoria copiilor si pentru adulti, dar tu trebuie sa iei in considerare faptul ca mai sunt si alti factori ce influenteaza asa numita greutate ideala, precum genele, constitutia pe care o ai (corpul) si densitatea osoasa deci datele din respectivele tabele sunt doar orientative
http://www.romaniatv.net/......98356.html
dupa ultimul tabel poti face calculul cu inaltimea ta, greutatea care o ai acum daca tabelul nu iti este de ajutor :)