| EvangelineDS a întrebat:

E adevarat ca daca porti sutien de pe la vreo 13 ani nu-ti mai cresc sanii si se deformeaza?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fals. Se lasă de la alăptat.
Este prea devreme pentru sutien.
Pa, pa.

| xChampiionOrLooser a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu e devreme pentru sutien!
De ex eu am 13 si port sutienwinking

| mona a răspuns:

Nu este adevarat, nu mai crede tot ce auzi

| BiuL a răspuns:

Nu.

| JustMusic a răspuns:

Cine te-a mintit asa?

Nu e adevarat, sani iti cresc in continuare chiar daca porti sutien, dar sa nu il porti prea strans pentru ca afecteaza circulatia.

| ピンク a răspuns:

Asta e o chestie inventata de fetele cu sani mici laughing Crede-ma, eu port de la 12 (la cupa B mai greu cu bustiera) si nu m-a afectat deloc. Si la mine in clasa tot se spunea ca daca porti sutien de la o varsta frageda ti se vor lasa sanii etc. Culmea e ca exact fetele alea plate ca scandura spuneau asta laughing (no offence, nu am nimic impotriva fetelor cu sani mici)

| Weider a răspuns:

Nu, ca ti se usuca sanii si vor cadea cu timpu ca bucatile mici de paine de pe masa. big grin Normal ca nu se intampla nimic, doar sa nu strangi tare. big grin

| alexy19a a răspuns:

Zi-mi sincer cine ţi-a zis astalaughing). Poi atunci dacă te încalţi nu mai cresc picioarele?laughing. Hai că ai fost dură. Nu din contră eu când eram la vârsta de 13 ani aveam multe colege în clasă care purtau sutien să le facă sânii cât mai mari. Şi din contră. Cu cât porţi mai mult cu atât se fac mai maribig grin.

| PurceluAtomic a răspuns:

Nu, e o idiotenie

| ThePokemon a răspuns:

Nu. straight face Cine ti-a spus tâmpenia asta?

| RebekkaRebbe a răspuns:

Aoleuu...Normal ca nu... Daca port haine nu imi mai creste corpul?laughingScuze da cine ti0a spus tampenia asta?

| uAme a răspuns:

Baa.Tu stii ce m-ai speriat cand ti-am vazut intrebarea? Gandeste-te un pic: de ce poarta femeile sutien daca le-ar deforma sanii din cauza lui? Logic ca nu se deformeaza. Iar chestia cu stransul...Aia depinde de marimea cupei.

| Elllaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Faza asta e ca si cum as spune ca daca porti caciula nu-ti mai creste capul si ti se deformeaza laughing

| papucicu a răspuns:

Nu